Den první na zájezdu - a hned výživný, dojeli jsme do Avignonu a zde jsme byli 9 hodin, než mohli hoši od volantu opět vyjet a to k ubytování na okraji města. Panovalo dost velké horko, nebe bez mráčku, ale zprvu to nevadilo, neb jsme byli na prohlídce Papežského paláce. Poté jsme dostali volno a pohybovali jsme se různě po městě, my s Janou jsme na delší dobu setrvaly a to dokonce dvakrát, na náměstíčku pod platany u dobrého pití a povyprávěly jsme si. Všude seděla spousta lidí a vypadalo to, že avignonští žijí na ulici a prostě venku, ve městě. Nakonec jsme se, dost utrmácené, zabydlely v jedné kavárně a také tam něco utratily. Poté následovala cesta na parkoviště podle zdejších hradeb. Z minulé návštěvy v tomto proslaveném městě jsem si dost pamatovala, ale tentokrát to bylo zase jiné.
Milé KOČKY, trocha fotek neškodí? ( mám jich hodně)
O paláci se můžeme dočíst:
Papežský palác v Avignonu byl v letech 1335–1378 rezidencí papežů a do roku 1430 vzdoropapežů. V roce 1309 přesídlením papeže Klementa V. do Avignonu začalo tzv. avignonské zajetí. Ve městě poté pobývalo šest dalších papežů a pět vzdoropapežů. Palác je spolu s místní katedrálou, Avignonským mostem a historickým centrem města na seznamu světového dědictví.
dělové koule:
a jdeme do města:
hezké je obcházet hradby, jen by nemuselo být takové horko:
všude po městě probíhaly nějaké divadelní hry a představení - jen to nebylo česky
představte si cikády, asi dva miliony jich tam hlučely a teplotu 38 st.C
most Sv.Benezeta, ovšem tohle jsou fotky z mé minulé návštěvy města, nyní jsem ho pro veliké horko a velkou únavu po celodenním běhání dobře nevyfotila:
a píší o něm:
Pont d'Avignon, středověký most v Avignonu, je proslulý svou částečnou dochovaností – zachovaly se pouze čtyři oblouky. Původně postavený ze dřeva v letech 1177–1185, byl od roku 1234 přestavěn v kameni s 22 oblouky a stal se důležitým přechodem přes řeku. Opouštěn v 17. století kvůli častým povodním a nákladným opravám, je nyní památkou UNESCO, uznávanou pro svůj historický význam v období avignonského papežství. Most inspiroval známou píseň "Sur le Pont d'Avignon" a zahrnuje Kapli sv. Mikuláše a věž Tour Philippe-le-Bel. Důkazy naznačují možného římského předchůdce, ačkoli to zůstává předmětem debat.