úterý 31. května 2022

Dost bylo kosatců

 Měly jsme s Janou delší dobu zaplacený zájezd do Vídně a Schönbrunnu, Laxenburgu, Badenu a něco málo k tomu. Taky návštěva dolu na sádru a plavba po podzemním jezeru byly v programu. Zájemci se první den mohli i vykoupat v lázních v Badenu.Ten zájezd se jel 28. a 29.5.2022 - vrátily jsme se včera v noci. Jmenovalo se to Slavnosti růží! - proč asi?

Milé KOČKY! - Zájezd je minulostí a fotky, které jsem tam nafotila, mi budou připomínat krásy, za kterými jsme  tam harcovaly. Je celkem jedno, že jsem na těch místech byla potřetí ( poprvé s manželem, podruhé se sestrou a nyní s Janou ), každý byl trochu jiný, na každém byla jiná atmosféra a jiné počasí. 

Jisté byly růže, spousta růží. A také prohlídky dvou zámků a to nemluvím o zámeckých parcích. Jediným kazem na zájezdu byla doprava : trasa Praha - Hradec Králové - Pardubice - Chrudim - Litomyšl - Svitavy - Brno - Vídeň! to nechám bez komentáře! ale cestovce svůj názor napíšu, to ano.

Své návštěvníky na blogu nechám nakouknout především na růže, případně na další momenty ze zájezdu, který považuji za dost povedený, až na ten nešťastný bus a hodiny v něm strávené.Příjemné bylo, že už začaly kvést lípy, takže se vůně růží prolínala s vůní lip, nakvétala levandule, které v Bádenu bylo opravdu hodně, spousta růží na kvetení teprve čeká, poupata ale měly připravené ve velkém počtu. Procházka rozáriem v Bádenu byla podmalovaná živou lázeňskou hudbou. Co by to bylo za slavnosti bez muziky? Fotilo se tam pro nějaký časopis - slečny v zajímavých modelech - tak jsem si také něco z toho cvakla. Zajímavá byla tramvaj z Bádenu do Vídně. 

Co stálo za zaznamenání?: určitě prohlídky zámků Franzensburgu a v Schönbrunnu, ale tam se fotit nesmí!, pak sochy, fontány, parkové úpravy. obě rozária, navštívili jsme neplánovaně i jednu zajímavou Kalvárii v Lanzendorfu a několik kostelů, došlo i na posezení a konzumaci, mňam.

Byla i zastávka na dvě fotky u hradu Liechstein...

Vítejte na prohlídce mých fotoúlovků! Po zralé úvaze udělám několik příspěvků, asi tématicky laděných? Budu moc ráda, když se budete vracet na můj blog. Minimálně 4 dny po sobě tu budu pro vás! Vaše Jiřina z N.
Dlužno dodat, že je to kraj vinic, tudíž není divu, že se na slavnostech koštovalo!Dortíky a jiné mlsky jsou často zvány oblíbenými císařem, takže jejich název začíná kaiser...zato ta Sissi s jejími dietami!