pátek 30. dubna 2021

Zlý sen

 Před domem, na pozemku města, se snažím o dva záhony a několik kytek, aby tam pořád něco zeleného rostlo a barevně kvetlo. Před několika lety, když nám po celý rok 2017 rekontruovali dům, zničili stávající zahrádku a obrátili bagrem hlínu - pěknou dolů a jíl nahoru, zatla jsem zuby a snažila se o nápravu. Už to pomalu dostávalo fazonu a dnes přišel pan Ukrajinec s nějakým hlučným krámem a posekal úplně u země pásy živého plotu. Vystartovala jsem na něj a co jsem se dověděla? že to má udělat a budou dělat nový chodník a prý přijede bagr a udělá výkop. Tudíž jsem naběhla do sklepa pro rýč a vše, co bylo blízko živého plotu, jsem vyryla a zasadila jinam a čekám, co bude dál. Takové práce je nejlepší dělat, když hnízdí ptáci a když je rostlinstvo v rozpuku, že? Sousedka nad námi mi darovala hyacint krásně růžový, zasadila jsem ho do záhonu, ten krásně vykvetl a dnes v noci ho někdo ukradl, snažil se utrhnout i jeden ze dvou modrých, ale jen požmoulal stopku a tak tam oba modré zůstaly, škoda, bylo to moc hezké.

Milé KOČKY, 

jsem z toho pěkně rozhozená. Ale zase došlo na slova manžela, ať to poleju travexem a vykašlu se na kytky, že to nemá smysl. A co jako budu dělat s množstvím semínek, naloupežených na podzim po různu a dárky od Jany z jejich zahrady? Tak uvidím, jak to bude dál a pak to zhodnotím, na kapitulaci času dost.

Jo, něco hezkého vám tu povím:  říkala mi neteř, že bude zítra dopoledne v obchůdku, moc ji prodávání baví a tak málo byla kvůli covidu ve svém krámku téměř na náměstí v Litoměřicích, prodává oblečení na děti od nuly do osmi let a má tam spousty nového zboží a na původní má velké slevy, tak kdo jste poblíž, neváhejte, na všechny se paní majitelka těší.Hlavně má velký výběr šatiček na holčičky, škoda, že už mám vnučky velké. Je to české zboží!!!

Všem vám, kdo půjdete večer pálit čarodějnice a péct buřty, ať se vám počasí podaří a dobře se vám létá. Nezapomeňte se nechat políbit pod rozkvetlým stromem.Poslední den dubna

 Poslední den dubna bývá považován za svátek čarodějnic, ale já ho klidně vezmu za svůj, oslavovat cokoli je fajn. Tím určitě nemyslím se opít, leda tak vůní právě kvetoucích rostlin. Kdyby někoho zajímalo, co jsem dělala 30.4.2005 - mohu mu to sdělit a ukázat tak, že jsem se rozhodně neflinkala. Jeli jsme s přáteli na výlet a to vláčkem do Mníšku pod Brdy a dobře jsme udělali, (už by bylo na čase se tam brzy zase podívat, zeptám se kamarádek, co si o tom myslí). 

Milé KOČKY, 

loni jsme si s Marcelkou, mojí přítelkyní, plánovaly výlet i do sousední Dobříše, ale covid nám to zhatil, třeba na to dojde letos? To mi připomnělo, jak jsem jednou s kamarády jela do Dobříše vlakem a odtud jsme na kolech jeli přes Strž ( Muzeum K.Čapka ), Nový Knín a podél Kocáby do Štěchovic, pak k Sázavě a najednou jsme vedli kola do kopce, do obce Petrov a já už jsem měla dost, ale čekalo nás ještě dojet na Jižňák do Prahy a bylo to dost náročné. Nakonec jsem to dokázala a po pár dnech odpočinku už ten výlet vypadal dobře, i když netuším, jak jsem ty poslední kilometry zvládla! Jezdit na kole po silničkách v mdlobách nedoporučuji.

Pojďme raději do toho Mníšku, drazí:


Dlužno dodat, že jsme si pobyli nahoře na Skalce, zašli na oběd do hospůdky U Káji Maříka a nebyli spokojeni v cukrárně vedle. Výlet to byl tehdy díky počasí skvostný.