sobota 21. prosince 2019

To jsou věci

Všimla jsem si, že na své oblíbené blogy chodívám poslední dobou méně často, ale pak se to snažím dohnat.
Asi tři roky jsem četla několik blogů, v dubnu 2014 jsem si udělala svůj a od té doby se jich mnoho ztratilo z mého zorného pole a jiné mi naopak přirostly k srdci.


A pak na mne vybafne občas nějaká bombastická zpráva, kdy se díky tomu, že ,,tu,, blogerku považuji pomalu za blízkou osobu, (ačkoli o mně skoro netuší, že existuju),
nestačím divit, co se to děje.
Letos je to už několik případů.
Taky se nestíhám orientovat v tom, pokud některé blogerky na blog zanevřou a jsou jen na Instagramu a jinde, protože - a to je moje chyba - já navštěvuji jen blogy.
Je to skoro jako v rodině, někdo se vdá a odstěhuje a také za ním jezdíte jen občas, někdo se ztratí z dohledu a po letech se potkáte a nestačíte se divit, čím ten člověk prošel.
Někdy si sama říkám, jestli bych neměla s blogem skončit, zda to má nějaký smysl, ale zatím to beru trochu jako svůj vlastní občasník, a třeba to může být i jako inspirace, či virtuální cestování pro ty, kdo z různých důvodů nemohou opustit domov?
V roce 2017 jsem upadla 22.12. a s naraženými žebry strávila Vánoce v posteli a díky manželovi to utrpení, 6 neděl krutých bolestí, přežila.
Letos se to sice nedá srovnat, nicméně díky chemkám také není vše ok. A tak si říkám - a co jako? Je pro mne a moji rodinu důležité, zda žiju nebo zda mám umytá okna do vysokého lesku?
A dnes jsem našla jednu záležitost, která mohla být průšvih!
Uklízeli jsme s mužem v jednom koutě za sedačkou a co myslíte?,
milé KOČKY?,
leží tam - na okraji sedačky,plyšový tygr a jelikož se ho dotýkala jedna žárovička světýlek, která byla na okně spuštěna z garnýže, všimla jsem si, že plyš na žárovičce byl spečený a kdo ví, jestli by se to při delší době zapnutí nevznítilo!
Měli jsme kliku! a budu od teď více ve střehu!
Buďte, prosím, také a opatrujte se.
Vaše fotky cukroví, perníčků, betlémů a nazdobených příbytků mi navozují tu pravou vánoční atmosféru a říkám si, že je v mém životě vše v pořádku.
Možná si ještě něco sama naordinuji.