středa 30. září 2020

Když hory

 Když hory, tak pod sněhem, když hory, tak Šumava a nebo Jeseníky, ale hory na podzim, s barevným listím, to je také kouzlo...

( jasně, že ti, kdož musí na lyže, vybírají jinak! - Alpy a Krkonoše a svahy a vleky a to já nemusím, stačí, když vidím na videu, jak seskakuji z lanovky nahoře na Kleti a musím se smát, manžel má nápady! )

Milé KOČKY,

říkám si, že když se vám líbily fotky z Kubovy Huti, projdu se archivem a ukážu vám nějaké moje horské úlovky na cestách po oblíbených místech. Schválně, jestli někdo z vás uhádne, kterou tu fotku mám nejraději. Tedy mám je ráda všechny, ale mám k ní vřelý vztah asi proto, že jsem tam byla spokojená, neb se po pár pošmourných dnech udělalo hezky a slunečno a čerstvý sníh spolu se sluníčkem dělaly zajímavou atmosféru.

Pravda, když nás na zájezdu do Švýcarska nebo do Rakouska vyvezli busem nebo i lanovkou na kopec  - pořádný vrcholek! - tak se mi to líbilo a rozhlížela jsem se jako divá, ale nikdy mě nenapadlo tam jet v zimě a lyžovat, na to jsem příliš málo sportovně založená. Já tak to kolo a plavání v řece, pěškobus a nebo posedávání v ušáku s knížkou.Moje sportovní aktivity utlumuji už několik let a je už nepředstavitelné, abych za den najezdila 60 km. Po lesích a vedlejších silničkách, s věčným seskakováním a focením. Ale zpátky k horám: mám ráda kopce, hory, lesy, výšlapy na nějaký bod, ze kterého je výhled. Třeba si pamatuji, jak jsme šli ve třetí třídě se školou na Bezděz, vpravo od pěšiny Křížová cesta a nahoře hrad se zajímavou historií: byla jsem nadšená, stejně tak na výletě se školou na Ještěd, kde ještě tehdy stála stará kamenná rozhledna! Nebo s mamkou na zájezdu od Benaru do  Kuksu a na Sněžku. To mi bylo asi 9 - 10 let a tady byly základy mé neutuchající touhy pořád někam jezdit a lézt. U toho Praděda pořád nevím, zda se mi tam víc líbí v zimě nebo v létě?

Tak a tady jsou moji favorité:

na Šumavě:v Jeseníkách:na Tolštejně:

Kdyby vám, milé KOČKY, bylo z mých fotek zima, zabalte se do deky a popíjejte bylinkový čaj a je mi jedno, pokud si do něj něco ostřejšího přilijete.

Už se plíží:

Hle, podzim dorazil až k nám, usadím se, budem topit, zdržovat se doma. No, kdyby se udělalo hezky, možná by mě foťák k nějaké procházce vylákal.

Milé KOČKY,

trochu zapršelo a mám v plánu zrýt záhony před domem, tak mi drže palce, aby mi to šlo od ruky, nebo spíše -  od rýče .Chci se do toho pustit příští týden.