pondělí 8. května 2023

Sváteční den

 Dnes máme výročí  -  konec války - bohužel jen té II.světové, nikoli jakékoli, že, milé KOČKY. Vždy si připomenu knihu I.Borské Doktorka z domu Trubačů - kde je mimo jiné popsáno, že i pár dní po ukončení války můžete přijít o muže a o děti. Strašná představa...

Protože jsme dnes s Janou na cestách, zprávička o této výpravě tu bude s fotkami nejdříve zítra, dám sem zatím fotky z výletu, který jsme podnikli s manželem s přespáním v Hrádku u Sušice, bydlela tam totiž naše příbuzná. Jak jsem zvyklá, výletujeme po cestě někam a pak na místě a také, jelikož nejsme líní, cestou zpátky, bude toho tedy dost a vše se odehrálo od 8.5. - nikoli však letos.

Začali jsme v Rožmitále p.T. - prošli městečko, ale zámek i okolí bylo v zoufalém stavu a doufám, že až tam příště zavítám, už to bude lepší. Ráda bych si tuto rozsáhlou a zajímavou stavbu jednou opravenou prohlédla. Pokračovali jsme do Lnář, zde jsem udělala pár fotek a menší procházku kolem zámku a rybníka.
přesunuli jsme se do Horažďovic, zaparkovali a šli na Prácheň, hrad, ze kterého zbyly ubohé pozůstatky...Zlatonosná Otava:


Sušici a Hrádek u Sušice tentokrát vynechám, už jsem je na blog dávala vícekrát, druhý den jsme si zajeli pod Sedlo:
vystoupali jsme na kopec a koukali a fotili:
cestou zpátky jsme si dopřáli návštěvu Kozla, tentokrát ale nešlo o moje oblíbené černé pivo:

Jestlipak už tušíte, co na vás chystám na zítra? milé blogerky...