neděle 17. března 2024

Popojedem

 Milé KOČKY, pokračujeme výletem ze středy: z Konojed jsme popojeli přes Kravaře do Horní Police a tady jsem si neodpustila další zastavení - moje oblíbené místo, nyní je to přesně obráceně - když jsem byla mladá a snad i pohledná, tohle místo bylo v příšerném stavu, nyní je to opravené a na mně zahlodal zub času. 
vlevo pod stromy modro: zámek dole u řeky:

 
tady, ale ještě kousek vlevo, míval p.Vl.Menšík chalupu:

výhledy z ochozu:Odtud už jsme se rozjeli do mého rodiště Benešova n.Pl. a cestou jsem se snažila - ovšem marně - z rozjetého auta vyfotit hrad Ostrý ve Františkově n.Pl. - tam jsem se jako dívka něco nachodila! - švagrovou jsme přepadli, popřáli jí k svátku, předali kytici a nějaké dorty, vypili s ní kávu a podebatovali - abychom se pak vydali do České Kamenice - kde jsem ovšem neměla úspěch, tentokrát jsem na věž nevylezla, byla zavřená. Následoval přejezd na hřbitov do Kamenického Šenova - svíčky na hrob manželových příbuzných a odtud na Českou Lípu a domů. Některá místa vám sem dávat nebudu, už to tu bylo vícekrát.

Jenže - ještě vás teď čeká starý most přes Ploučnici v Horní Polici - a zítra a pozítří takové nedodělky z výletu...o to vás rozhodně nechci ošidit, milé blogerky.
 sejdeme se opět zítra ...