úterý 31. října 2023

Výprava

 Pouhé čtyři dny a jedna noc a co vše může člověk vidět, zažít, s čím se potěšit a nebo pozlobit, o tom bych vám, milé KOČKY, v několika dalších dnech chtěla napsat a fotkami doložit svá tvrzení - jako ostatně vždy, když připravuji něco na blog.

Koupily jsme si s mojí sestrou Helenou kratší zájezd do Alsaska ( kde jsem kdysi několikrát už byla - třeba s Janou ). Tentokrát byl program zase malinko jiný, nerada jezdím na úplně stejná místa. V plánu bylo navštívit vystavené chryzantémy ve městečku Lahr, podívat se na mnohá místa Route de Vin, nakouknout do některých vesnic a vinic na ní a především pokochat se krásou měst Colmaru a Štrasburku. Byly domluvené návštěvy sýrárny, výroby vína, taktéž piva a nákupy v nich. Také nás čekal skanzen, plavba lodí a další lákadla.

Cestovka a její zákazník si to hezky malují a počasí vám v tom pak nadělá guláš, ze kterého by i Maďaři měli dost. Třeba vyjet na Grand Balon - hezký nápad, ale přijedete nahoru, tam vichr a déšť, naštěstí byla otevřená restaurace a vedle zvala prodejna produktů z medu - a hned je náhradní program. 


Zato cesta dolů Vogézami - učiněná nádhera - barevná pole lesních trav, borůvčí, křivolaké stromy ošlehané zimními vichřicemi a množství mechů a lišejníků. Jen se to za jízdy a v dešti z busu nedalo fotit, budeme si to muset pamatovat. Byla i fotopauza na dvě fotky u Bílého jezera!:

Ukáži vám (a to na přeskáčku) některé momenty naší spanilé jízdy, která se odehrála 
čt 26.10. - po 30.10.23 do tohoto kouzelného kouta Francie. ( občas v minulosti patřilo Německu).
Na zítra vám, milé KOČKY, slíbím ty chryzantémy...