středa 29. března 2023

Jarní

 Aby to tu nevypadalo pořád jako U Suchánků na dvoře, vymyslela jsem na dnešek téměř aktuální příspěvek - a cože mě inspirovalo, milé KOČKY, .................to byste nevěřily:

jednou jsme si to namířili na dovolenou do Jedovnice a bylo těsně před  Velikonocemi - stavili jsme se v Předklášteří ( klášter - nádherný objekt! ) - a také ve zdejší hospůdce klášterního pivovaru na jídlo a tam se mi to stalo: vrchní mi nabídl Zelené pivo, že ho tam vaří jen na Velikonoce ( později jsme ho dostali také jinde po republice).

A protože se svátky kvapem blíží, napadlo mě udělat na dnešek příspěvek pivní. Jak jednoduché, že? Manžel pije pouze nealko a to jen jednu zn., takže k velké spotřebě piva v republice musím občas přispět já, konzumací černého piva se sice málo, ale přesto snažím.

z toho Předklášteří fotku piva nemám, tak dám fotky jiné - 

v tomto městečku, kde by do Brna kamenem dohodil, je památek více,  o kostele se píše:
Románsko-gotický klášterní kostel, jehož bohatě zdobený západní portál je jedinečnou ukázkou raně gotického umění ve střední Evropě. V uměleckém provedení portálu se prolínají zkušenosti kameníků ze severní Itálie obohacené o poznatky francouzské gotiky. Byl postavený v letech 1233–1240.

a víte co, milé blogerky, bylo by nevkusné sem dávat něco o pivě, když tu máme takovou věhlasou památku, já to pivko přilípnu jindy?