čtvrtek 29. prosince 2022

Vydatné odpoledne II.

A vida, jen jednou jste se vyspinkaly a už jsem tu se slíbeným pokračováním vydatného odpoledne 27.12.2022 - milé KOČKY, připravte se na pořádný kulturní zážitek. Nevěříte? 

Zamířily jsme do Muzea Míšeňského porcelánu. Po prvotním šoku s výší vstupného jsme ale konstatovaly, že výstava je krásná, zajímavá a mnoho sdělující. V opravdu důstojném prostředí. Paní mi dovolila fotit a to neměla dělat. Sama se nám dvěma nabídla, že nám udělá průvodkyni. Fest jsem se činila a než se stačila vzpamatovat, už jsem měla foťák hodně napěchovaný. A díky tomu mohu o některých krásných vystavených předmětech poreferovat a obrazem doplnit a to vše pro vás, milé blogerky.

Na stolech byly vystaveny i velmi pěkně vyvedené knihy plné informací o datech, lidech a továrně nejen v Míšni a o barvách, formách i nápadech na nejen porcelán. Bylo lze v nich listovat, prohlížet si a číst.

Takže vezměte zavděk mým výběrem fotek z těch mnoha, které jsem tam spáchala:Líbila se nám doprovodná hudba, nevtíravá a hlasitost tak akorát! O focení předmětů za sklem nemá cenu něco říkat?

Je to z dolního konce Václaváku kousíček!