středa 5. dubna 2023

Porcelán

 Dorazili jsme do Míšně a šup na prohlídku porcelánky - měli jsme to s výkladem historie a prezentací práce zdejších umělců s ukázkami různých technik zpracování. Poté následovala i prohlídka vystavených věhlasných výrobků, na nápad se sem podívat jsme s Janou přišly na výstavě míšeňského porcelánu nedávno v Muzeu v Praze, jak si některé z vás ještě pamatujete, že jsem to tu zmiňovala a mnoha fotkami dokumentovala. A jakmile jsem vhodný zájezd zahlédla, šla jsem po něm! Tak jednoduché to bylo.


máte doma takto ozn.nádobí?
káva a větrníky nesměly chybět:


Nákup zdejších porcelánových výrobků je poněkud nákladná záležitost. Ale zase to mělo výhodu, nemusely jsme nosit těžký servis v batohu.

Na Míšeň jsem byla opravdu hodně zvědavá ! A dnes už vím, že to bylo dobře. Tady vidíme hrad zespoda z rozjetého busu:Dále už jdeme s panem průvodcem, tím šikovným fešákem,  městem:
( pro paní tohoto průvodce: žádné strachy, je mi 75 let! )
a schody, a schody, ve středověku v plné zbroji to musel být dost problém:
 


to byly vrstvy mraků:tento snímek si považuji!Tak a tady se zastavíme, vydechneme si po strmém stoupání a už zítra budeme v prohlídce města Míšně, krásném městě na Labi, pokračovat, milé KOČKY.