neděle 8. září 2019

Čas to napravit

Máte-li chuť si přečíst, kde jsem se šest dní nacházela, prohlédnout foto, posaďte se a případně si udělejte velké kafe!
To bylo tak:
4.září jsem měla v úmyslu jet na zájezd Hanzovní města, doktoři mi to rozmluvili a došla jsem k názoru, že bude lepší, když částku, původně určenou na tento výlet, použiju na malou dovolenou pro sebe a manžela a objednala jsem srdnatě pobyt od
po 2.9. - so 7.9. v Kuželově, na samé hranici se Slovenskem,nazývá se to tam Slovácko a už dávno jsem měla chuť to tam pořádně prozkoumat.

Kdysi jsme byli na dovče v Mikulově, později, jiný rok, také v Kobylí a jezdili jsme pilně po okolí, ale tahle oblast ještě východněji mi chyběla. Pouze jsme tudy kdysi občas projížděli na Slovensko.
Začalo to dost nešťastně, v Čechách v pondělí ráno, v první školní den, pršelo, na Vysočině lilo a když jsme přejeli na Moravu, bylo to, jako byste vjeli s autem do myčky, chvílemi jsme neviděli na metr.
Kolem Bučovic teklo bahno z polí takovým způsobem, že se jak osobní auta, tak záchranka a autobusy musely vracet a hledat náhradní silničky, nedalo se projet.
Moje zoufalství se projevilo tak, že jsem v polovině cesty připustila, že se budeme muset vrátit domů a omluvit se tlf. v penzionu! Naštěstí manžel jel a nediskutoval!
Chytili jsme i docela velkou objížďku, mimochodem dnes, při návratu, kdy jsme jeli schválně jinudy, na objížďku jsme narazili také!
Milé KOČKY,
mám ráda, když někam dál jedu, udělat si zastávku u nějakého zajímavého cíle/památky, nafotit pár snímků a třeba tam i sníst nějakou tu svačinku. Tentokrát se cestou tam i zpátky nabízelo mnoho míst, ale v tom božím dopuštění nebyla šance některé z těch lákadel navštívit.
Ke všemu dnes, už od noci, na Moravě zase pršelo a až k Čáslavi jsme jeli v dešti!
Ovšem od úterka do pátku tam bylo nebe jako vymetené, modroučké a sluníčko svítilo jak na Jadranu.
Na dvorku penzionu kvetly oleandry, co bych více v září chtěla?
V dalších příspěvcích vám jednotlivá místa přiblížím:
nyní jen stručně - program:
úterý: Veselí n.Moravou - prohlídka města, památek a parku kolem zámku, Baťův kanál - konečně o něm něco pořádného vím, Strážnice - skanzen, mimochodem velmi hezký, památky ve městě, synagoga s výstavou a žid.hřbitov, Petrov - Plže, aneb sklepy, ( burčák tekl proudem, my nekupovali ), Skalica - památky, večer procházka k větrnému mlýnu Kuželov.
středa: Uherský Brod - procházka městem, hradby a památky, Luhačovice - procházka lázněmi, Nový Světlov
čtvrtek: Hodonín - náměstí, Skalica - další památky ve městě, Holíč - památky a hlavně zámek - letní sídlo Marie Terezie a jejího manžílka, víte,
milé KOČKY,
že nedaleko se nachází Císařsko královský hřebčín, který Slováci opravují a odkud se koně přesunuli do Kladrub n.L. - kam je také dobré zavítat?
Do Holíče jsem se chystala už dávno a nyní mi to vyšlo. ( sice v plánu byla i Nitra a Trnava, ale třeba to vyjde jindy ? )
pátek: městečko Hluk - tvrz, Uherský Ostroh - zámek, Milotice - nákup vína ve vinařství Krist a zámek, resp. jeho zahrady a některé prostory ( na prohlídky se nyní necítím ), Kyjov, Bzenec.
V penzionu bylo s námi několik párů cyklistů, kteří také využili povedené počasí a hltali kilometry.
Vyčistila jsem si hlavu, přišla na spoustu zajímavých nápadů ohledně domácnosti a jsem sama zvědavá, co z toho dokážu později prosadit.
Po návratu domů dnes odpoledne mě sice začala strašit vize úterní chemky, ale snad to díky té pauze na Moravě zvládnu.
Ke každému tomu zastavení dám samostatný popis a foto.
takhle to vypadalo v pondělí u Žďáru n.S.:


2 komentáře:

 1. Jiřinko, já vaší dovolenou prošla od konce, ale to vůbec nevadí. Tu cestu v dešti nezávidím, ale tvůj muž to dal a tak jste si užili krásné slunečné dny.
  V úterý ti budu držet pěsti. Růža

  OdpovědětSmazat
 2. [1]:Růženko, moc a moc tobě i ostatním návštěvnicím mého blogu děkuji za podporu, není to lehké a mnohdy už to skoro vzdávám!
  Ale třeba při včerejším zběsilém psaní a přikládání fotek z naší dovolené na Slovácku jsem vybírala právě pro takové holčiny, jako jsi ty, věrné a uznalé, abyste se potěšily také z tepla svého domova.
  Však jsem na vás, milé KOČKY, myslela už na těch místech, když jsem cvakala foťákem! hihi.
  Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat