čtvrtek 25. června 2020

Malá dovolená - odpoledne

Úterní odpoledne a večer jsme věnovali Kroměříži:
( město zapsané v UNESCO )
byla jsem tu po letech a moc jsem si to užila.
Manžel asi také, ale on to nekomentuje.
Milé KOČKY:
líbila se mi jak Květná zahrada, tak náměstí a uličky okolo, rovněž Podzámecká zahrada a
v hotelu U Zlatého kohouta je na střeše kavárna s úžasným výhledem na náměstí, no neberte to!
Co vám budu vykládat, podívejte se samy:
13 komentářů:

 1. Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži jsem obdivovala už na několik blozích, je to opravdu krásné místo. Mne čeká Telč, Třebíč a Žďár nad Sázavou....

  OdpovědětSmazat
 2. Hned bych jela s tebou, v Telči jsem byla mockrát, v Třebíči 2x a ve Žďáru párkrát, ale jsou to moc fajn místa.Tak si to užij a přeji krásné počasí. Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No mělo by to být až 3.10. čili podzim. ještě před tím v září bych chtěla jet s dcerou na zájezd původně plánovaný na květen, ale neví jestli už nebude mít směnu, malá jde od září do školky a ona nastupuje zas do práce kde má i soboty a neděle. Tak přemýšlím o tom, že bych jela sama, sice už jsem tam jednou byla ale ten podzimní termín mne hodně láká....

   Smazat
 3. Krásné fotky. Ráda bych se do Kroměříže zase podívala. Když jsme tu byli naposled, tak jsem neviděla zahrady a jelikož je to už spoustu let, tak se tam mnohé určitě změnilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Růženko, ta Květná je za peníze, ale stojí za prohlídku a ta Podzámecká zadarmo, pokud bolí nohy, je dobré sednout do toho ,,vláčku,, a nechat se tam povozit.Oni jezdí po zahradě i po městě!
   Jiřina z N.

   Smazat
 4. Tak dase nám moc líbilo. Bydleli jsem úžasně, hned na náměstí s výhledem na věž a Arcibiskupský zámek, prostě pohádkové dny to byly, díky moc za jejich připomenutí.
  Jiřinko, měj příjemný den, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, v tom hotelu se střešní terasou se mi moc líbilo, nejprve dole v cukrárně a seděli jsme venku a pak nahoře na terase s výhledy. Přiměju dceru, aby se tam s dětmi také podívali.
   Jiřina z N.

   Smazat
 5. Kroměříž je město měst. Květnou nádherně opravili a podzámka je také krásná. Tu projdeme vždycky celou. Na náměstí je také zrcadlové bludiště. Tam se člověk opravdu zasměje. Byli jsme tam dva a bavili jsme se. Hezký den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem muže lákala, všimla jsem si toho, ale nechtěl a raději seděl na náměstí a pozoroval cvrkot.
   Bylo krásně a on toho měl od rána už asi dost.
   Pa Jiřina z N.

   Smazat
 6. Kroměříž je nádherná.Kdysi jsme tam byli od práce na třídenním výletě.Od nás je to asi 250 km,to by bylo tak na přespání někde.Děkuji za nádherné fotografie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jitko, já jsem se tam chystala taky dlouho, byla jsem tam naposledy před revolucí.
   Najeli jsme celkem asi 760 km!
   Pa Jiřina z N.

   Smazat
 7. Úžasné fotografie. Zajímavá je ta květina na třetí fotografii. Jako by to byla něčí fantazie, ale je to něco úžasného. Krásé místo nádherné fotografie. Super krásná podívaná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Járo, těchto rostlinek tam - v Květné zahradě, v bylinkové části, byla spousta, ale jak se jmenuje, netuším.
   Jiřina z N.

   Smazat