středa 1. července 2020

Za humny

Měla jsem sousedku, starou paní ( už jsem tou starou paní v domě nyní já )
a ta třeba říkala, když jsme s mužem na kole jezdívali na ryby za město k tůni,
že tam nikdy nebyla.
Ono to tak bývá, že co je poblíž, to si lidé nechávají na potom, aby se k tomu nakonec mnohdy nedostali.
Abych to napravila, občas si střihneme nějaký výlet do nejbližšího okolí a taky to jde!
Kokořínsko, Harasov, Pokličky, Ráj, Mšeno, Houska, Nosálov
...
máme to tu kousek a jeden by se skoro styděl to dávat na blog.
Schválně,
milé KOČKY,
co vy a vaše nejbližší okolí?
17 komentářů:

 1. Krásné fotografie Jiřinko i článek. Máš pravdu. Plno lidí bylo i na jiném kontinentu a neznají ani rybník za humny. Tak podle mých fotografií jistě víš, že máme okolí města opravdu dost prochozené. Kam se dá dojít pěšky, jdeme. Také jezdíme dost do sousedního Šluknova a po celém výběžku a je i tady dost míst, kde jsme dlouho nebyli a kam bychom se mohli vydat. Přeji Ti krásné a pohodové dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Járo, vnímám to u tebe a moc se mi tvé procházky líbí. Já sama mám v plánu např. obejít a navštívit různá místa na Kokořínsku, kde jsou na skalách vyškrábané především kříže a jiné takové reliéfy, vím o nich, ale zatím nebyl čas to pořádně zmapovat.Většinou jsme odněkud jeli a manžel už neměl chuť mi v kdejaké zatáčce zastavit.
   Na kole bych tam ale sama nejela.
   Hezký den Jiřina z N.

   Smazat
 2. Jiřinko, krásné fotografie. Poznáváme i okolí našeho města a stále je co objevovat.
  Měj pěkné dny. R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Růženko, jsme svědky toho, že u nás je všude krásně. Někdy stačí zajít za poslední dům a pokud tam lidi nenaházejí odpadky, je to radost pohledět.Mám ráda i malé potoky a cestu kolem nich.
   Jiřina z N.

   Smazat
 3. Jiřinko, to jsou nádherné fotky a rozhodně na blog patří. Ale mám to podobně, fotky Budějc a ani Hluboké jsem ještě na blog nedávala. Asi se tam budu muset někdy vypravit s foťákem. :o)
  Přeji krásné dny. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dášenko, Budějice jsou krásné a Hluboká až profláknutá, vzala jsem tam vnučky i do ZOO Ohrada.Když jsme byli na dovolené v Křepici, obkroužili jsme tamní památky - třeba Kratochvíli a museli jsme to zopakovat, za jeden týdenjsme to nestihli.Tak jsme tam byli 2 roky po sobě.
   Ale bez vnuček jsme tam byli vícekrát.
   Dnes u nás chvíli bouřilo a lilo! Jiřina z N.

   Smazat
 4. Jiřinko,moc krásné fotky.Také známá místa v Českém ráji odkládám na potom.Jsou to většinou hrady a zámky.Třeba takový Vladštejn,Frýdštejn,Rotštejn.To je ale o tom,že jsem všude byla mockrát.Jako dítě s tatínkem,potom s dětma s vnoučatama,ale už jsem říkala,že se půjdeme podívat aspoň na Valdštejn.Jenže včera tam byla sestra a říkala,zástupy lidí a to mě nakonec vždy odradí.Tak možná,že na něj dojde mimo sezonu.
  Měj se hezky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jitu, to znám, někam jdu, líbí se mi tam a už dumám, jak tam vytáhnu vnučky nebo známé. Takže nakonec někam jedu opakovaně!aLE ZAČÍNÁM MÍT VELKÝ PROBLÉM S NOHAMA, ASI TY CHEMKY MI DALY ZABRAT!
   Jiřina z N.

   Smazat
 5. Jiřinko, Kokořínsko je moc krásné, často se tam nedostanu, ale vždycky jsem nadšená.
  A s tím, co je za humny máš pravdu!
  Měj příjemný den, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, já osobně jsem byla velkým milovníkem kolojízdy, že nejedeš tak rychle jako autem a necouráš se jako pěšky, stíháš koukat okolo sebe, jenže, věk se začíná podepisovat!Mysl by chtěla a tělo se vzpěčuje.
   Jiřina z N.

   Smazat
 6. Myslím, že blízké okolí mám docela procestované, ale určitě jsou i místa, kde jsem nebyla :-).
  Prima fotky, Jiřinko!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, to je dobře, že znáš svoje okolí, jistě si tam v každé roční době najdeš to hezké, co nabízí.
   Já se vždy těším, jak na jaře u Labe kvetou dýmnivky a později žluté kosatce.
   Pa Jiřina z N.

   Smazat
 7. Já? neznám.... opravdu neznám místa kde už bylo několik blogerů a blogerek z celé republiky a já, kdo to mám u nosu jsem tam ještě za celých třicet let co tu bydlíme nebyla!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vendy, za á ti nevěřím a za bé, i kdyby to tak bylo, zas děláš jiné věci, které ostatní nedělají.Třeba tvé znalosti kytek jsou neskutečné.
   Hezký den Jiřina z N.

   Smazat
  2. Milá zlatá věř. Na Kozlově jsem byla jen na rozhledně, dole ve vsi ne. To samé na Horách. Tam dřív byly lázně, jezdila tam Božena Němcová ale Chmelařová tam ještě nebyla... .😜

   Smazat
 8. Krásná krajina. Nevím, proč by ses měla stydět ji dávat na blog. Ty to tam znáš, ale já vůbec ne a moc se mi tam líbí. Do nejbližšího okolí jezdím, chodím, ale přece jen....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marijo, to je takový pás země, kde jsou samé lesy a pískovcové skály a pozůstatky hradů a malebné vesničky s často krásnými zahrádkami.
   Zrovna dneska...ale to až v dalším příspěvku, asi zítra. pa Jiřina z N.

   Smazat