pátek 20. května 2022

Už nic moc

 Po těch dnech, kdy u nás ve městě byla k vidění spousta kvetoucích tulipánů, narcisů a jiných jarních cibulovin všemožných barev a tvarů mi nyní přijde, že je to dočasně nějaké chudé. A tak jsem si vzala na cestu k poště fotoaparát a zkusila zachytit floru ve městě pro tento den:

Všimly jste si někdy, milé KOČKY, jaké kartáčky mají kosatce uvnitř květu? Jak asi vypadá květ akátu zblízka, kam nakukuje kdejaký čmelák? Jak zajímavá koulička s padáčky je odkvetlá pampeliška?

Odbydu to dnes a pochlubím se nepříliš povedenými snímky z pochůzky: byl 19.květen:
Pozn. pro Martu/Vyzobanou slunečnici: zašla jsem na výstavu do KD a to s názvem Lesy kdesi a nelíbila se mi, snímky děsně tmavé a tak jsem nic nenafotila...


14 komentářů:

 1. Jiřinko, za to ty si nafotila hotovou reklamu na jaro - krásné barvy, krásné detaily.
  Moc tě zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helo, pro broučky a včely to může být dost zajímavé, takhle zblízka? Jiřina z N.

   Vymazat
 2. Kosatce mi teprve začínají rozkvétat. Zahrádku mám teď momentálně takovu na barvy chudou. To hodně jarní odkvetlo a to další teprve začíná, ještě den dva a budu zase vše se zalíbením okukovat a fotit.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, tak neváhej a foť. Pěkné zážitky s tvojí zahradou. Jiřina z N.

   Vymazat
 3. Krásně rozkvetlý článek, voní to až sem! Počkat..., ha! To je z našeho otevřeného okna, dole zrovna kvete obří keř azalky :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janinko, tady voní po městě nejvíce momentálně jasmíny a akáty. A včera jim to kazily naše karbanátky. Jiřina z N.

   Vymazat
  2. Karbanátky mě opravdu pobavily! :D

   Vymazat
  3. Janinko, ten česnek opravdu voní pronikavěji, než jasmín. Jiřina z N.

   Vymazat
 4. Jiřinko,kvete to tam u vás moc pěkně. Já mám kosatce skalkové, ale už jen fialové. Borůvky mi ještě nekvetou,ale už mají poupata. Moc hezky jsi fotila. Krásný vikend ti přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Járo, u nás to vypadá takhle a jinde ještě kvetou ovocné stromy, tohle období já moc ráda výletuji. Přeji ti pěknou neděli a báječné zážitky s rodinou. Jiřina z N.

   Vymazat
 5. Baví mě zkoumat a fotit vnitřnosti kytiček.Pořád Vám to ve městě krásně kvete,U nás jsou jenom keře a skoro nic nekvete.Zítra začínají oslavy 750 let města a s květenou to není nic moc.
  Jiřinko,měj hezký víkend

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ty oslavy u vás jsem se nedostala, ale máme v plánu s Marcelou se zas do Turnova podívat.Ona by tam mohla jezdit obden.
   Jitko, ahoj. Jiřina z N.

   Vymazat
 6. Krásné,voňavé kytičky,Jiřinko.A ty barvy,moc pěkně jsi všechno opět nafotila.Měj hezkou neděli.Marťa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marťo, už jsem plánovala, že s majiteli odlišných kosatců udělám výměnu, ale zase tady budou kopat a tak nemá cenu něco zatím dělat na záhonech.Ani netušíš, jak mě to psychicky deptá.
   Přeji ti hezký konec týdne. Jiřina z N.

   Vymazat