pondělí 27. března 2023

Pondělí

 Milé KOČKY, vy, které jste pracující, máte možná z pondělka jiný pocit, než my, důchodkyně, bez povinností ( i když, která důchodkyně nemá nějaké? ) a tak jsem se rozhodla, že sem dám na pondělí optimistický a hezký příspěvek.

( no, optimismus bych potřebovala načerpat hodně brzy a ve velkém, neb se nám to doma hroutí na všech frontách, ale prý je dobré odrazit se ode dna? tak jo...takové nehody, jako wawky, které vypoví službu, aniž by čekaly na konec topné sezony, jsou pěkně záludná záležitost! ještě, že mám manžela šikovného i když dočasně nemohoucího )

První a hlavní zprávou dne je příjemná událost z minulého týdne, kdy mi přišel balíček s neuvěřitelně krásným obsahem, velikonočním věncem plným vajíček, plus ručně psaný, milý dopis, vše od blogerky babiLenky, doplněné třemi výkresy jejích tří vnuček. Dojetí bylo obrovské a radost také.


Věnec je daleko hezčí ve skutečnosti a Lenko, ještě jednou moc děkuji! zn. dokonalé překvapení!


Posléze se s vámi, milé blogerky, chci podělit o dojem z rozkvetlých stromů u nás v městečku:

fotky z pátku - jen ty nádherné vůně a cvrlikání ptáků si musíte domyslet. Ty zatím na fotce neumím.

30 komentářů:

 1. Jiřinko,je to opravdu milé při ránu se podívat na krásný velikonoční věnec.Leni je šikovná a nápaditá..Žasnu,jak to u vás kvete.U nás už jsou možná také rozkvetlé sakury v Nádražní ulici,včera celý den pršelo,tak jsem se tam podívat nešla.Pořád čekám až nám pod okny rozkvete zlatý déšť.Snad to bude tento týden.
  Měj hezký začátek posledního březnového týdne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu, u nás je také jedna ulice sakur, ale nekvetou zatím všechny, jen pár a zlaté deště jsou všechny opravdu krásně rozkvetlé. Tu vaši ulici od nádraží do města znám.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 2. Věneček je krásný. Ta kamínka už méně,cAle když je manžel šikovný, tak snad bude brzy vše jak má být.V pátek jsme byli v Olomouci a já se těšila na rozkvetlé stromy, ale nic. Opravdu nic. Takže se u tebe kochám. Je to nádhera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, manžel je spravil, i když měl problém hlavně se svým pochroumaným tělem a jakmile skončí topná sezona, musíme s tím něco udělat. Přeci jen mají ty wawky taky už věk.
   Ono se dost ochladilo a nechceme, aby nám plavaly v krvi kry. Pa Jiřina z N.

   Vymazat
 3. Jiřinko, věnec si dostala nádherný, za ty parádní čepky si ho určitě zasloužíš! Jste prostě holky šikovné - obě!
  Moc ti přeji, aby se vám domácí katastrofy vyhýbaly!
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helo, já si obvykle říkám, to zvládneš, jsou na tom lidé i hůř, ale někdy je toho moc najednou a nervy jsou napnuté jako špagáty.Wawky zatím topí a snad se vše vyřeší.
   Pěkné pondělí a zase zítra. Jiřina z N.

   Vymazat
 4. Mé dnešní ráno je zasněžené, do rána napadl opět sníh, je zamračeno a já se snažím držet se optimismu, co to jenom jde, protože mne již začíná opouštět a bojím se příchodu nasranismu...
  Věneček je nádherný a věřím, že to bylo úžasné překvapení Jiřinko.
  Ty se opatruj a manžel ať se dá do kupy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, já mu řeknu, že to má od tebe za domácí úkol.
   Jeho brácha nám ráno hlásil, že Lobendava je pod sněhem.Od Járy mám i fotky Rbk ve svatebním - v bílém. Máme své špehy.
   Mějte se s manželem moc hezky a posílám ti přání brzkého, teplého jara.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 5. Jiřinko kvete to u vás krásně. Doufám, že kamna půjdou opravit. Navíc dnes je u nás bílo a teplota na nule, tak že zima je tu zpátky. Držím palce, aby se vše vyřešilo. Přeji ti klidný týden a hlavně bezproblémový.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Manžel byl zdrcený v pátek, já včera večer. Ale bude líp, kamna provizorně přivedl do činnosti, tak nemrzneme a já snad něco udělám s tím mým novým neduhem. Zatím o Nuselském mostě neuvažuji.
   Jaruško, u nás nemá cenu kupovat sáňky.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 6. Teda! U vás to už kráásně kvete. U nás se ani keř zlatého déště ještě nerozhodl větvičky pozlatit.
  Dárek jsi od Lenky dostala moc hezký. No je to prostě Lenka - šikulka.
  Bílo u nás není, jen mokro a jaksi nevlídno.
  Klidný den, Jiřinko !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, to máš pravdu, Lenka je nedostižná výtvarnice. A jsem jí vděčná. Ty se opatruj a snad ty zlaté deště budou brzy i u vás. Musím uznat, že dělají po té šedivé zimě hezkou atmosféru. Jiřina z N.

   Vymazat
 7. Jiřinko milá,
  držím pěsti, aby odražení ode dna bylo rychlé a bezbolestné! S kamny a kotlem se stane vždy něco, když se to vůbec nehodí. Díky Tvému manželovi snad už ale máte teplo.
  Věneček je nádherný, Lenka udělala radost nejen Tobě, ale určitě nám všem, protože ses rozdělila. Vůbec by mne nenapadlo, takto udělat velikonoční věneček. Kdo umí, ten umí:-)
  Jinak u nás od noci sněží, sníh leží a z něj vykukují macešky a sněženky, někde možná i čemeřice. Kdepak kvetoucí stromy! Už se nemůžeme dočkat a tak díky za krásné pokoukání :-)
  Klidný týden přeju Tobě, Jiřinko i Tvému manželovi a vůbec všem. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, to jsi hodná a jen doufám, že tvůj současný stav je přijatelný a nemáš problém.V pátek jsem byla na Karláku na převazu a bylo mi zrovna po tři dny ouvej, už je lépe, ale skákla na mne nějaká depka, jela jsem asi dva dny na rezervu.To u sebe nevídám.
   Tak sníh mám jen na fotkách od Jarušky Rbk a slovně od švagra z Lobendavy.
   U nás ve městě je dnes vítr, ledový, přímo asi z pólu.
   Hezké dny Jiřina z N.

   Vymazat
  2. Milá Jirinko, děkuji. Mrzí mne,že Ti nebylo dobře, ono se to vždycky semele kde co. Hlavně že je líp aspoň trochu a máte teplo. Já nemám teď vážnější obtíže, ale abych nevyšla že cviku, tak mne zlobí zub od včera. Ale to bude o.k. Opatrujte se a ať se vše spraví. Už aby bylo sluníčko. Pa Eva

   Vymazat
  3. Evi, ono to bylo možná kvůli výbuchu na slunci? plno lidí si stěžovalo na nepříjemné stavy?Ale až poléčím současný neduh, mohlo by to být dobré. Jiřina z N.

   Vymazat
 8. Krásný dárek jsi dostala, ten zalepí všechny bolístky. Stromy kvetou, ale kam pospíchají, nevím. Vždyť mají dost času. Ale pokoukaná to je krásná. A neboj, vše se vyřeší, jen nervíčky pracují. Držím palce na lepší časy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsi hodná, milá Večernice, a jak je známo, ono se časem vše srovná a vylepší. Máme novou zprávu, že od pondělka tu bude - prý jen měsíc - probíhat ve vedlejším bytě rekonstrukce, to už tady pár měsíců nebylo, kam jen se schováme? Manžel radostí málem spadl z postele, když jsem mu to pověděla.
   Nejvyšší čas vsadit, hodně vyhrát, koupit si nový, krásný domeček se zahradou a velkého psa.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 9. Jaro už klepe na dveře ☀️🌸
  Přeju pohodové dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, dnes tu fučí ostrý severák, ale jinak jaro už je na postupu a nic ho nezastaví...Jiřina z N.

   Vymazat
 10. Jiřinko, krásný dárek od šikulky Lenky. Určitě to bylo velké překvapení.
  I u nás jsou stromy v plném květu. Je to nádhera, ale dneska se na ní koukám raději jen za okny, venku příšerně fučí. Měj se hezky, pá 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, u nás je to stejné. Hezký večer ti přeji. Jiřina z N.

   Vymazat
 11. Jiřinko, jarní věnec od Lenky je parádní a věřím, že ti opravdu udělal radost. 👍👍👍
  Rozkvetlé stromy jsou parádní, snad je ta navrátivší se zima nepoškodí.
  Měj hezké dny. 🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Álo, Lenka mě příjemně překvapila. Škoda, že těch kvetoucích stromů si nemohou
   ( zatím ) užívat včelky. Jiřina z N.

   Vymazat
 12. Ahoj Jiřinko, krásné kvetoucí fotky u nás toho zatím moc nekvete.Venec od Lenky je moc hezký je moc šikovná tys taky umírala moc hezké čepice.Z celého srdce přeji ať je zas líp.Opatrujte se . Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivetko, ty kloboukočepice nebyly myšleny, že za ně něco chci, ale věnec potěšil.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 13. Jiřinko, za oknem sníh a ty máš rozkvetlé stromy. Moc hezké, snad tohle ochlazení dají všichni včetně včelek. A přeji, ať je lépe všude, na těle, na duchu, manželovi, i s wawkami. Věnec se Lence moc povedl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, po tom ochlazení bychom to tady bez topení sotva zvládli. Krásný týden.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 14. Vija
  Jiřinko, věnec je nádherný, radost veliká. Kolem domu vám to hezky kvete, další z potřebných radostí. A manžel šikula, to je bonus, znám to. Přeji ať je dobře. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Vijo, manžel umí spravit od jehly po lokomotivu všechno, ale teď měl problém, jak je po úrazu, nemohl se k té práci pořádně složit.
   Nicméně zvítězil, kamna hřejí a jsem na něj pyšná.
   Jiřina z N.

   Vymazat