čtvrtek 20. února 2025

Seriál - zahrady - Irsko

 Dnes se podíváme, mié KOČKY, na dvě půvabné zahrady do Irska: často tam prší a rostlinstvo tam bují, až to není hezké:

byly to zahrady zámecké nebo spíše hradní - a také jen tak snímky přes plot ve vesnici











na ulici:










32 komentářů:

  1. Jiřinko, je to nádhera. Před chvílí mě vzbudila obrovská helikoptéra a rak tu jsem dneska první. Moc krásné fotky.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Maruško, ty hortenzie tam měli opravdu úctyhodné.A v přírodě fuchsie! Jiřina z N.

      Vymazat
  2. Opět veliká krása, Jiřinko! Ty hortenzie... ach! Včera jsem byla obhlédnout ty své, zatím v klidu spí...
    Děkuji a přeji příjemný den. Helena

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Helenko, jestli to dělá tamní mokro a nepříliš horko? Jiřina z N.

      Vymazat
  3. Jiřinko, včera, vlastně dnes se neponocovalo 🥰procházím se a kochám nyní 👍
    Přeji pohodový den 🍀

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Marti, už mám nachystáno i na další dny. Jiřina z N.

      Vymazat
  4. Jiřinko, moje milované Irsko........krásné ranní podívání. Také jsem na dnešek dobře spala jako paní Fukčárinka a tak si sním u fotek až teď. Hortensie, montbrécie, neskutečně šťavnatá a bujná zeleň, která má pořád dost vláhy, doškové střechy malebných domečků, kamenné zídky a hrady, ovečky s barevnými značkami, stromy, co pamatují věky ....... A hlavně milí lidé a pohoda .....jdu si pustit CD s irskou hudbou. Děkuju a báječný den přeju. Eva

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Evi, to by byla dovolená, navštívit hrady Irska a Walesu. Pěkně v klidu a beze spěchu.Jiřina z N.

      Vymazat
  5. Jiřinko to nádhera. Ty hortenzie a upoutal mě ten obrovský strom. To je úžasné. Děkuji za úžasnou podívanou a přeji Ti krásný den.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jaruško, v této hradní zahradě měli obřích stromů spoustu, ale i zajímavých rostlin. Dost jsme si to tam s vnučkou užily. Jiřina z N.

      Vymazat
  6. Lezarts
    Další krása a můj sen zahrady!

    OdpovědětVymazat
  7. Opět moc krásné. Ty hortenzie - to je tedy síla. Vlastně bych měla napsat nááádhera !
    Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hani, takové keře hortenzií jsem asi jinde neviděla. Jiřina z N.

      Vymazat
  8. Jiřinko,to je zase nádhera.Těším se už na ty zahrádky v rodině,když já už nemám až to pokvete.
    Hezký večer

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jitko, já mám ráda snad každé období - jen listopad moc ne. Jiřina z N.

      Vymazat
  9. Ahoj Jiřinko, moc krásné fotky,ty hortenzie jsou nádhera.Preji hezký večer Iveta

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ivet, tahle vesnice se mi moc líbila, pod kopci, zelenými, u moře, všude plno hortenzií a na hřbitově ty jejich kříže, jako irské vzory na svetru. Dvacet let jsem si plánovala výlet do Irska. Jiřina z N.

      Vymazat
  10. Úžasné. Eva http://es-ideas.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Evi, díky, kdyby tam často nepršelo, byl to jeden z nej zájezdů. Jiřina z N.

      Vymazat
  11. Jiřinko zdravím, krása střídá nádheru. Ta fotografie s hortenziemi ach ach... Pa Lenka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Leni, ty byly, keře jako hrom - pošlu ti jich víc. Jiřina z N.

      Vymazat
  12. Irsko, tam jsem nikdy nebyl, ale ty hortenzie...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jestli se nebojíš občasného deště, vřele doporučuji. Jiřina z N.

      Vymazat
  13. Jiřinko, všechno, co nám představuješ, má svoje kouzlo. Díky za procházky 😍

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Šárko a to ani nemusíte hodiny strávit v busu na dálnicích. hihi. Nejdál jsem byla ve Skotsku, to jsme tehdy najezdili ( podle řidičů ) 5.300km. Jiřina z N.

      Vymazat
  14. Jo, to jsou ty zahrady které miluju.... francouzské parky jsou sice krásné, ale takové hodně strojené. Anglické víc přírodní. I když třeba viktoriánské zahrady měly také svá přísná pravidla, skoro by se dalo říct doktríny. Ale jejich tapiory jsou pověstné....

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Vendy, už dlouho si dělám zálusk na jarní zahrady v jižní Anglii u hradů a pak na takový, co se jde rozkvetlým lesem. Tam mají tak hustě porostlý podrost s modrými kytkami a pak taky narcisy. To by stálo za tu cestu! Jiřina z N.

      Vymazat
  15. Jo, jo...Blue bell nebo hyacintovec. Mám na zahradě ve třech barvách. Modrej, bílej a růžovej.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To je pecka, k tobě by to bylo určitě blíž, než do Anglie, a levnější doprava! Jiřina z N.

      Vymazat
  16. Nádhera, hrad v úvodu je jak z trochu strašidelné pohádky.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Několik hradů jsme, Miloši, měli s prohlídkou útrob - a v jednom jsem zůstala v sále a vnučka do vyšších pater to oběhala za nás obě. I tak se mi tam líbilo. Jiřina z N.

      Vymazat