pátek 14. března 2025

Jezulátko

Jsou po Praze kostely, které navštívím jednou a některé opakovaně,  jedním z nich je i kostel Panny Marie Vítězné a sv.Antonína - o němž se píše:

 Kostel Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského s přilehlým klášterem bosých karmelitánů se nachází v Praze 1 pod Petřínem v Karmelitské ulici na Malé Straně. Proslul soškou Pražského Jezulátka, díky které je často přezdíván U Pražského Jezulátka. Sošce je připisována zázračná moc a kostel je navštěvován poutníky z celého světa, především ze španělsky mluvících zemí

Do tohoto kostela už jsem směřovala sama, jindy s Janou, někdy s vnučkami a také s jinými souputníky, jak se situace naskytla a vždy jsme se byli hlavně podívat na Pražské Jezulátko. Kdepak myslíte, že byste mohly, milé blogerky, také vidět toto děťátko?  - správně. v Lobkovickém paláci! 

Já vám to umožním tady:

snímky z kostela (  ne moc povedené )












Tohle ,,děcko,, má šatiček!

Nahlédněme i do Lobkovického paláce nahoře na Hradčanech -




















14 komentářů:

  1. Jiřinko, v kostele jsem byla několikrát, Lobkowiczký palác jsem si dopřála on line za covidu. Od té doby se tam chystám, zatím to nevyšlo...
    Děkuji za fotky a přeji hezký den. Helena

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Helo, v Lobkovickém paláci jsou nádherné prostory. Můj fotoaparát se tam měl!
      A ty výhledy na Prahu! Jiřina z N.

      Vymazat
  2. Jiřinko díky za krásnou podívanou. Škoda, že stále nemám dost sil ani odvahy, se do Prahy vydat. S těmi velkými městy mám dost problém stále. Ještě tak "dávám" Děčín, protože tam to dobře znám, ale třeba Liberec a ten ruch města už mi dává "zabrat"... Přeji ti hezký den.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jaruško, to se nedá nic dělat. Zase máš kamarádství se srnkami! Tak pa a dobrý večer. Jiřina z N.

      Vymazat
  3. Jiřinko, krásný kostel, taky jsem ho navštívila 😍

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Šárko, bavilo mne tam pozorovat všechny ty cizokrajné návštěvníky - především ale Italky, Španělky a ost. Jiřina z N.

      Vymazat
  4. Lezarts
    Jezulátko má garderobu hodnu módní ikoně! K jeho návštěvě mě vždy odradil had turistů vlnící se před vstupem do kostela.

    OdpovědětVymazat
  5. Díky za sdílení )))
    Poklidný víkend přeji Eva http://es-ideas.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Evi, jsem týden po nemocnici a pořád nevidím pokrok. Jiřina z N.

      Vymazat
  6. Díky, Jiřinko milá, že jsi mne vzala do mého oblíbeného kostela. Pěkný víkend a zdravím z trysku životem. Pa Eva

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Evi, a víš, kde se líbí mně? - co se týká kostelů? Třeba na Malostranském náměstí, také na Strahově a na asi 20 dalších místech. Jiřina z N.

      Vymazat
  7. Ahoj Jiřinko,moc ráda jsem se podívala do míst,kde jsem ještě nebyla.Preji hezký večer Iveta

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ivet, nyní je tam před kostelem nová úprava, tak se někdy zajeď podívat koncem jara.
      Hodlám se tam také zase někdy stavit. Jiřina z N.

      Vymazat