Při mém prvním zájezdu do Normandie jsem zažila veselou historku, kterou vám, milé KOČKY, nyní převyprávím. Bydleli jsme v městě Fécampu a každý den se jezdilo busem na výlety, obvykle kolem moře po různých památkách a pamětihodných místech. Tak jsme se jeden den ocitli ve městě Dieppe, ve kterém měli za II.sv.války zdejší obyvatelé velké starosti s Němci. Ale o tom historka není.
Naše výprava měla komentovanou prohlídku zdejšího impozantnho hradu a poté jsme měli až do 14 té hodiny rozprch. Po prohlídce jsme s kamarádkou Dášou zjistily, že kousek pod hradem, ale ještě v areálu, je pěkný trávník s nádherným výhledem na město a na moře, tak jsme si ,,ustlaly,, a kochaly se, vytáhly svačinu a užívaly si sluníčka. Nikde nikdo, jen my a starý hrad nad námi. Po nějaké době vidíme, že od brány na nás mává nějaký člověk, tak jsme mu také zamávaly a říkáme si, jak jsou ti frantíci milí. Jenže pánovi to nestačilo a pořád gestikuloval, takže jsme vyrozuměly, že to nebude jen taková letmá náklonnost. Zvedly jsme se a jdeme z kopečka k němu a tam nám na tabuli ukázal, že hrad je od 12 - 14 uzavřen. No, pane jo, kdyby si nás nevšiml, tak jsme se nedostaly ven a bus by ve 14 od. asi ujel? nebo by na nás dobu museli čekat! No, dobře to dopadlo, šly jsme do města, daly si francouzský oběd - velký kus masa, jednu bramboru a velkou haldu zeleniny, francouzi ještě u toho kouří cigarety! Pak jsme se prošly po nábřeží a včas došly k busu a pokračovalo se do nějaké té rozkošné normandské vesnice.
pár fotek z Dieppe:
Jiřinko to je nádhera. Ten hrad je úžasný. Také by se mi líbilo u něj hodovat na trávníku a cítit se chvíli hradní paní. Ovšem ty vesnické domy, to jsou přímo skvosty. To má tak úžasnou atmosféru, mlýn, zvláštní střechy a kosatce nahoře? To je opravdu něco úžasného. Děkuji za nádhernou podívanou. Hezký den přeji.
OdpovědětVymazatJaruško, prý ty kosatce tam mají v té ,,slámě,, kvůli vysoušení vlhkosti??? Jiřina z N.
VymazatJiřinko, věci se prostě dějí a kdo žije, něco zažije!
OdpovědětVymazatFotky nádherné, nevím, jestli se mi víc líbí hrad nebo ta vesnička.
Měj krásný den. Helena
Helo, někdy jsou to události úsměvné, někdy méně, ale je to pestré. Přitom já jsme tak opatrná! Jiřina z N.
VymazatZamčené na hradě. Jeste štěstí, že si vás pán všiml. Moc se mi líbí t, domečky se zahrádkami.A jste fešná děvčata.
OdpovědětVymazatMaruško, dodatečně jsem to vyhodnotila jako štěstí. Jiřina z N.
VymazatCestovní zážitky jsou vždycky nej a jsou na celý život )))
OdpovědětVymazatEva es-ideas.blogspot.com
Evi, v Itálii a ve Francii i jinde jsem nelitovala ani minuty, ani koruny - sice neznám televizní seriály a plno jiných věcí, ale na své jsem si přišla. Jiřina z N.
VymazatMoc zajímavá vesnice, mlýnské kolo ve mně vzbuzuje respekt k práci starých mistrů!! Pěkný den přeji.
OdpovědětVymazatVlasti, na mne tam udělaly dojem ty vesnice a také zámecké zahrady. Jiřina z N.
VymazatBezva vzpomínkový příspěvek. Jedna fotka hezčí nežli druhá. Ve Francii jsem nebyla, takže jsem si fotky užila.
OdpovědětVymazatKlidný podzimní den, Jiřinko !
Hanka
Hani, všechny oblasti Francie, které jsem dosud měla možnost vidět, mne uchvátily. Jiřina z N.
VymazatZážitky jsou krásné a je na co vzpomínat. A spolu s fotkami nemají chybu! Pěkný den, Jiřinko milá. Pa Eva
OdpovědětVymazatEvi, Normandii jsem navštívila 2x a pokaždé trochu jinak a hned bych se tam s nadšením vrátila. Jiřina z N.
VymazatLezarts
OdpovědětVymazatÚsměvné, krásné a u Tribunálu jste si k tomu pošmákly :-)))
Renátko, dobré to bylo, tehdy ještě dvojka vína k tomu. Jiřina z N.
VymazatJiřinko, být zamčené v hradu, to se nepoštěstí každému 😀 Výlet byl podle fotek vydařený a vesnička kouzelná, ještě, že jste byly z hradu vysvobozené, to by byla škoda přijít o takovou nádheru. Měj se hezky, zdravím 😉🍀
OdpovědětVymazatEvi, my jsme tam navštívili krásných vesnic několik, ale také hrady, zámecké zahrady, městečka u moře a skály na pobřeží, kozí farmu a výrobnu sýrů, výrobu likéru a také se jelo na místa vylodění, ale tam jsme s Dášou nejely. Díky za návštěvu na blogu. Jiřina z 6.
VymazatJiřinko, moc hezké fotky a zajímavý příběh k tomu. Měj se pěkně.
OdpovědětVymazatMarti, já snad ty historky přitahuji. Co mně se stane za týden, to jinému ani za půl roku ne. Naštěstí jsou většinou dobré. Jiřina z N.
VymazatTo je krása, Jiřinko 😍 A málem se z vás staly uvězněné hradní paní 😃
OdpovědětVymazatV tom případě bych neměla tu fotku s kolegyněmi na pláži ( jsem to zelené uprostřed ). Hezké podzimní dny tobě i ostatním blogerkám, Šárko. Jiřina z N.
VymazatMě se líbí vesnička Jiřinko.🍀
OdpovědětVymazatMartičko, tam bylo podobných hodně a líbezné to tam je moc. Pole, louky, zeleň, květin všude, a kravičky, koně, prostě nádhera. Jiřina z N.
Vymazat