pondělí 30. září 2019

Zrušeno

V pátek večer jsme se s mužem domluvili, že v sobotu pojedeme na výlet, zvolila jsem takový okruh přes Dubou až do Zákup, kde je několik míst vhodných k focení a pak že to vezmeme k Mnichovu Hradišti, do Kosmonos a domů, schválně nepíšu přesně, co jsem chtěla vidět, neb to pojedeme jindy a určitě to pak na blog dám.


Jenže, v noci jsem nespala, usnula jsem až kolem půl čtvrté ráno a ráno pršelo a tudíž mě manžel nechal spát a nikam jsme nejeli.
( co mi vadí, že nespím, nevím, už to bylo lepší a nechápu to )
Tak jsem si v sobotu místo výletu kromě vaření a podobných prací naordinovala po obídku nějaké prohlížení starších fotek a hledání v mapě, inspiromat tomu říkám.
Vzpomínám si na staré kostelíky, na které jsem se byla podívat jen zvenku, dovnitř jsem se zatím ,,neprobojovala,, a ráda bych!, manžel si pořádně údajně nic nepamatuje a klidně ho tam mohu vzít opakovaně, stejně bude tvrdit známým: tam jsem nikdy nebyl.
Máte také zvědavého ducha?,
milé KOČKY,
tak se mi nebudete divit, že se mi líbí třeba...
https://mapy.cz/zakladni?x=14.8735534&y=50.3948400&z=16&source=base&id=1893194
https://mapy.cz/zakladni?x=14.9797947&y=50.5594265&z=15&source=base&id=1921236
https://mapy.cz/zakladni?x=15.3386613&y=49.9519112&z=15&source=base&id=1911599
a Malín či Nové Dvory poblíž,
už se těším, až zase někam pojedu na výzvědy s fotoaparátem.
Tady starší foto z Církvice...u K.Hory.
( neznám u nás místo, kde by něco zajímavého nebylo! )


10 komentářů:

 1. Ze všeho, co jsi napsala, je cítit a i vidět, že cestuješ ráda. Ať se ti dál daří poznávat blízký i vzdálenější svět. Přeji ti co nejlepší zdraví - a manžel si to možná nepamatuje schválně, aby tě tam zase mohl dovézt. Třeba tam při odpočinku pil dobré pivo - muži si takové věci pamatují :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Krásný kostelíček.:-) Snad se výlet brzy uskuteční a ty se budeš kochat krásnými místy. Opatruj se, myslím na Tebe. Růža

  OdpovědětSmazat
 3. [1]:Ahojky, Kitty, manžel pivo nepije, leda nealko, ani víno či destiláty. Na to máme v rodině mne. ( ber to s rezervou ).
  Dva roky jsem nesmočila ret do alkoholu.Ale dříve občas skleničku vína, to jsem si dala.
  Hezký den Jiřina z N.
  U nás pěkně fouká!

  OdpovědětSmazat
 4. [3]: Máme to oba taky tak. Darované alkoholy se u nás hromadí, jen občas si koupíme podle chuti točené víno.
  U nás tedy taky pěkně fučí, bere prach na louky a štípe to v očích ;-)

  OdpovědětSmazat
 5. Jiřinko, krásné fotky. Máš pravdu, všude je něco zajímavého k focení. .o) Tak ať je Ti brzy lépe a můžeš zase vyrazit na další krásná místa.
  Opatruj se. D.

  OdpovědětSmazat
 6. Zavřené kostelíky mě vždycky lákaly víc, než ty otevřené :).

  OdpovědětSmazat
 7. [6]:Janinko, to je teprve vzrůšo, když se dostaneš někam, kde ostatní nemají šanci, viď. A někdy v takovém starém kostelíku mají hotové poklady, loni jsem zrovna jeden tady nedaleko viděla!
  Moc tě zdravím a jdu ležet, právě jsem se vrátila z Prahy. Mám dost.Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
 8. [7]: Drž se, ať je brzy lépe!

  OdpovědětSmazat
 9. [8]:Vynasnažím se, dost mě to dneska sebralo. pa Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
 10. Jsme už senioři, ale celý život jsem se o někoho z rodiny starala a pak léta marodila a tak teď doháníme, co jsem zmeškali a také hodně cestujeme. Jen vlakem, protože auta už jsme se vzdali, tak že cestování je trochu náročnější...ale nevadí. Také objevujeme místa, kde bychom ani tolik krásy nečekali a při jí tam je plno...Ale to by bylo na dlouhé psaní. Přeji krásné dny i výlety.

  OdpovědětSmazat