neděle 3. listopadu 2019

Na zdymadle

Někdo mi napsal, že ač žije v Ústí n.L., nikdy nebyl na zdymadle, tak mě napadlo, že bych sem mohla dát starší foto z některého našeho výletu,


obvykle jsme jeli vlakem na Ústí západ, pak lanovkou na Větruši a pak pěšky k vodopádu po stráni...odtud k Vrkoči a poté přes zdymadlo na hrad Střekov, pak na nádraží Ústí Střekov a domů,
abych nebyla škrob, přidám i jednu fotečku Vaňovského vodopádu a přilehlé vyvřeliny Vrkoč
( já tomu útvaru na levém břehu Labe říkám po svém Vějíř ).
Milé KOČKY,
obdivuji vaše podzimní fotečky na vašich blozích a probírám se svými, staršími fotkami,
momentálně se držím doma, ale!,
snad se mi příští týden také povede zase vyjít do přírody.11 komentářů:

 1. Děkuji za fotku toho zajímavého kopce, kde jsou geologické útvary. Takové mám ráda.
  Zdymadlo bych občas měla ráda u našeho rybníka před domem - jak vyvede kačenka na rybníku mladé, tak jí občas přepadnou přes přepad požeráku a mohly by odplavat troubami do přehrady. Kdybychom zde měli zdymadlo, tak bychom je uzavřeli, zvedla by se hladina a neposedové by mohli vyplavat znovu na hladinu. Takto je lovíme pletivem, po kterém neposedové vyšplhají k hladině. Ale to jsme potom celí zmáčení, zatímco malí je zatřepou křidélkama a pádí za rodičovským párem na hladině ;-)

  OdpovědětSmazat
 2. [1]:Milá Kitty, to s těmi kačenkami je hezký příběh! a jsi velmi všímavá.
  Dokud bylo u nás na hydru možno přejít, dívali jsme se často na komoru, jak zvedají nebo snižují pro remorkéry hladinu, ale nyní už se může chodit na druhý břeh jen po železničním mostě.
  pa Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
 3. My tady nikde zdymadlo nemáme a tak jsem se ráda podívala na Tvé fotky. Vyvřelina Vrkoč je zajímavá, připomíná mi Panskou Skálu u Kamenického Šenova.

  OdpovědětSmazat
 4. Jiřinko, hodně zajímavé fotky a vyvřelina je super. Těším se na tvé nové fotky z toulek přírodou, snad Ti to příští týden vyjde a budeš moct načerpat podzimní sluníčko.
  Měj klidné dny. D.

  OdpovědětSmazat
 5. [3]:Milá Růženko, to máš s těmi bývalými sopkami tak, pokud je sopouch odkrytý třeba lomem, tak jsou si dost podobné.Panská skála a nebo ta sopka u Lísky jsou naše oblíbené, mám jejich fotky také, ale už na mém blogu byly.
  Ono je u nás všude něco zajímavého. Pa Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
 6. [4]:Dáši, dík - jen jsem smutná z toho, že ač kladu fotky od sebe a jednu vždy vpravo a následující vlevo, nakonec se sesypou v jedno, měla jsem si druhý blog udělat asi jinde.
  Hezký večer. Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
 7. [3]:Růženko, jestli chceš, napiš mi na zakova48@seznam.cz a já ti pár fotek pošlu, pak to smažeš a pohoda. Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
 8. [7]:Děkuji za krásné fotky, vždycky si vzpomenu na pohádku Pyšná princezna.:-)

  OdpovědětSmazat
 9. Jiřinko, díky za reportáž, taky jsem tam nebyla. Měj pěkný nový týden.

  OdpovědětSmazat
 10. [9]:Marti, paradoxně jsme asi nejvíc výletovali v době, kdy jsme neměli auto, hihi. ( vlakem )
  Dnes jsem se vybičovala k výměně záclon, ty stávající se perou, nastrouhala jsem brambory a manžel už smaží cmundy, dostal na ně chuť, ač jsme jedli před polednem něco jiného.

  OdpovědětSmazat
 11. Krásné  fotografie . Letos jsme tam také byli...Napsala jsem dvakrát dlouhý komentář a vždycky se mi smazal😥

  OdpovědětSmazat