pátek 19. února 2021

Stejná, přesto jiná

 Včera, ve čtvrtek, jela Jana do Prahy k doktorovi a na odpoledne jsme si daly rande, jela jsem za ní po obědě a sešly jsme se na Míráku. Pak jsme zajely dvaadvacítkou na Malostranské náměstí a obkroužily jsme tam Parlament a Senát, no, bylo to tam samý policista, ale sluníčko svítilo a sníh už nekřupal pod nohama, tak jsme se prošly přibližně po trase, kde jsem nedávno chodila sama v zamračeném a sněhem zapadaném městě. Je to trapné, ale dám sem vzorek fotek, které jsem na stejných místech udělala právě včera a kdo má chuť, může si je s těmi minulými porovnat.

Milé KOČKY,

po Praze pobíhalo podstatně více lidí, než v út 9.2. a to hlavně bez roušek, jeden mladík mi v metru pil krev - seděl s nohama, resp. botama na protilehlé sedačce, byl bez roušky a na mobilu pouštěl nějakou technomuziku příšerně nahlas. Měla jsem z něho po náladě, tu mi ovšem zvedli dva kontroloři, kteří na I.P.Pavlova vkročili právě do vagonu s mladíkem, když jsem já vystoupila a doufám, že mu to opepřili. Nebývám mstivá, ale v tomto případě se k tomu přiznám. 

Pojďme ale raději na procházku: dnes to bude více o detailech...

Tady 3x kostel sv. Josefa:

26 komentářů:

 1. Jiřinko, ráda jsem se s tebou prošla. Měj klidný den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martino, jsem ráda, že se ti procházka líbila. Jiřina z N.

   Smazat
 2. Jiřinko, měly jste na procházku nádherné počasí. Ráda jsem se prošla s vámi.
  Měj příjemný den, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, dost nám to prospělo, ale ještě to posezení s kávičkou tam chybí.
   Měj se moc hezky. Jiřina z N.

   Smazat
 3. Praha se může fotit stále a vždycky to budou krásné fotky. Po sněhu ani památky. To my máme ještě před domem kupu sněhu vzniklou prohazováním cesty k domovním dveřím :-). Ale pokud se předpověď počasí nezmění, bude rychle odtávat.
  Měj se fajn !
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, jak tam prostředkem po mostě minule běžkovali, tak teď tam bylo jen řádek špinavého sněhu.Jiřina z N.

   Smazat
 4. Překrásné fotky Prahy,moc Ti závidím,v dobrém,že ji máš blízko a můžeš se aspoň projít,když už je všechno zavřené.Tady jak ten sníh pomalu odtává,svítí sluníčko,tak je z toho akorát břečka.Přes víkend se chci jít taky trochu projít,nemůžu taky stále sedět v práci nebo v paneláku.Děkuji,že jsem se s Tebou mohla aspoň virtuálně projít nádhernou Prahou.Měj se fajn a opatruj se,Jiřinko!Marťa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marťo, však pro mne je to potěšení, že mohu těm vzdálenějším poskytnout trochu těch fotek. Užij si víkend Jiřina z N.

   Smazat
 5. Krásná procházka, počasí vám přálo.
  Měj pěkné odpoledne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Růženko, nejlepší je, že kdykoli tam zajdu, zase objevím něco nového. Jiřina z N.
   a musím přiznat, že s Janou je lepší výlet, než když chodím sama...

   Smazat
 6. Bezohlednost některých lidí nezná mezí a tak i já bych si přála, aby to mladíkovi opepřili. Nafotila jsi nádherné detaily města, které znám jen s davy turistů všech národností. Jak ráda, bych takové město někdy zažila....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marie, teď v Praze nebývá tak plno, ale musí být člověk dost opatrný, někteří nenosí roušky a my starší jsme v ohrožení. Jiřina z N.

   Smazat
 7. Jiřinko, krásné fotky jsi pořídila. 👍👍 Na Karlově mostě je ještě vidět zbytek běžecké stopy.
  A ten mladík v metru? Občas přemýšlím nad tím, jak se změnila výchova dětí. Nejsem příznivcem tělesných trestů, ale občas nějaká na zadek, ještě nikomu neublížila. Asi někde udělali rodiče chybu a vychovali sobeckého a bezohledného zmetka. Karma v podání kontroly ho posléze dohnala.
  Měj hezký den. 💓🍀

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alenko, jsem k dětem docela vstřícná a leccos odpustím, ale vocaď pocaď, jak říkala babička.Sobectví a bezohlednost, to ne!Myslím, že taková výchova se pak obrátí přinejmenším proti rodičům nebo prarodičům.Jiřina z N.
   náš táta říkal, že každý má vědět, kde jsou mantinely

   Smazat
 8. Jiřinko to jsou úžasné fotografie. Děkuji Ti za příjemnou procházku Prahou a měj pohodový sluníčkový víkend.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Járo, díky. Příště bych raději do lesa. Jiřina z N.

   Smazat
 9. Jiřinko, hezké obrázky. Praha je stejně krásná, a když ji někdo takhle umí vyfotit...Já chodím každý den do lesa, a taky fajn. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Les je asi nejvíc a když jdeš ještě kolem potoka, který skáče po kamenech, je to lékárna.Jiřina z N.

   Smazat
 10. A děkuju Ti moc za přání. Jsem zapomněla poděkovat. L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lenko, to je ok, já mám švagrovou Lenku, tak to mám v paměti. Pa Jiřina z N.

   Smazat
 11. Brousíš po mých oblíbených místech, které málokdy vynechám když jsem v Praze....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vendy, ono je to po Praze zajímavé všude, však víš. Mám ještě místa, kam bych chtěla, ale nechám to na jaro. Pa Jiřina z N.
   Někdy by mě bavilo tam fotit brzy po ránu nebo naopak při západu sluníčka.Jeli jsme jednou se sestrou na zájezd a na mostě před Letenským tunelem jsem viděla východ slunce nízko, přímo nad Vltavou, jenže fotoaparát byl ještě v batůžku!

   Smazat
  2. Já bych zas ráda někdy šla nafotit nový Trojský most večer, když svítí. To samé památník od Olbrama Zoubka na Újezdě.

   Smazat
  3. Na Trojský most jsem si dělala zuby, ale nedávno ho jedna blogerka na svůj blog vyfotila, tak mi bylo trapné tam lézt tak brzy po ní. hihi Ale když jedu sedmnáctkou kvečeru směr Holešovice a dál, mám velkou chuť vystoupit na jeden snímek! Jiřina z N.

   Smazat
 12. Jiřinko,Praha nikdy nezklame.Je vždy na tvých fotkách úžasná

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, to abych se začala daleko víc snažit, Jitko?
   Děkuji. Jiřina z N.

   Smazat