čtvrtek 17. června 2021

Občas mudruju

 Mám ve zvyku si dělat na každý den takový jako seznam činností, které hodlám udělat nebo oběhat, když se mi podaří splnit asi tak 70 procent, mám radost, někdy ovšem se vše nepovede, protože mi přijde do cesty něco jiného, nutného a pak jsem mírně rozmrzelá a také jsou i věci, které nejsou důležité a odsunu je a pak zase a nakonec je neudělám a často si všimnu, že se nic nestalo, že to možná bylo i dobře, že jsem tu záležitost neudělala. Nebo si něco chci objednat, otálím a pak - když už se konečně rozhoupu, že tedy ano, zjistím, že jsem udělala chybu, věc je vyprodaná! Dá mi pak práci se přemluvit k názoru, že je to dobře, že jsem ušetřila a že mám věcí na sebe hodně a nakonec je to tak ok.

Milé KOČKY,

co to do mne dnes vjelo? že tu dumám o nesmrtelnosti brouka? ani sama nevím.11 komentářů:

 1. Jiřinko, tak já si takový seznam úkolů dělám taky...Někdy v hlavě, někdy na papír. Málokdy ho splním celý, můj problém je ten, že si těch úkolů dávám moc. Jsem na sebe dost přísná. Když nesplním, připadám si nemožná,ale když si můžu úkoly odškrtnout, to je slastný pocit !!! Když byl Martin menší, tak mě řekl: "Mami, tak ten papír zahoď a máš to..." Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Jiřinko, jak já ti rozumím, já jsem rozený plánovač a odškrtávač a ono to ne vždycky vyjde...
  Ale i tak, nenech se otrávit a měj krásný den, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. V psaní úkolů jsem na sebe přísný, ale pokud jde o jejich plnění, jsem vůči sobě naštěstí smířlivější :-).

  OdpovědětVymazat
 4. V tomhle jsem asi jiná, moc neplánuji a když něco nestihnu, tak se nic nestane.
  Měj pěkný den.

  OdpovědětVymazat
 5. Taky mám před sebou každý den nějaký plán činností. Ale je fakt, že už se nevzrušuji, zda něco splním či ne. :-)
  Měj se hezky, Jiřinko !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 6. Jiřinko, i já si dělám podobný seznam toho, co bych měla vykonat. Tedy, nepíšu si ho. Ale ráno, když se ještě převaluju v posteli, tak si do hlavy ukládám, co by se mělo ten den udělat. Večer, když svůj den bilancuju a jsem na 30%, jsem spokojená. Ono těch plánů v hlavě je tolik, že je naprosto nereálné je splnit. Dnes asi budu mít splněno, po obědě jedeme do Rumburka, maminka by měla dnes narozeniny a já tu mám už více než tři týdny osazenou mísu begóniemi.
  Měj hezký den🍀

  OdpovědětVymazat
 7. Vážení a milí moji návštěvníci a návštěvnice blogu, moc vám děkuji za vtipné a trefné poznámky, velice mě potěšily.Jsme moc ráda, že to máte podobně. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak úkoly si sice nepíšu,ale plánuju a někdy plánuju až moc.Když se mi podaří splnit,jsem spokojená,když ne,tak popřemýšlím,proč mi to nepodařilo,jestli jsem pro to udělala dost.Někdy prostě večer ležím a říkám si,příjdu z práce,půjdu tam a tam,udělám to nebo to.Občas jsem tak unavená,že prostě neudělám nic a řeknu si,"zítra je taky den".Marťa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marťo, máme to asi podobně, je to také o energii, někdy toho nadělám spoustu a jindy vypadám jako neschopná.
   Někdy se ale vyplatí něco neudělat, později člověk třeba přijde na jiné řešení a nemusí ho mrzet, že něco neudělal podle původního nápadu.
   Pozdravuji na Moravu a přeji hezký den. Jiřina z N.

   Vymazat
 9. Já to s tím plánováním moc nepřeháním. Většinou slovo musím nahrazuji slovy mohla bych a měla bych. Práce není zajíc, ona neuteče. Hezké sluníčkové dny 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, to je skvělý přístup a k našemu věku se hodí. Vezmu si z tebe příklad. Jiřina z N.

   Vymazat