neděle 23. ledna 2022

To mi to chodilo

 Jo, ještě když mi to chodilo a neměla jsem oteklé kotníky jako bandasky, to jsme si to občas, třeba i v zimě, vyšlápli na Jedlovou, do stejnojmenné stanice  jsme dojeli vlakem přes Českou Lípu, od Benešova nad Ploučnicí přijela velká výprava příbuzných a šlo se. Přidali se naši známí, jejich přátelé a nahoru k restauraci a na rozhlednu jsme se vyšplhali ve velkém počtu. V poslední době nějak moc často jen vzpomínám a nikam nejdu, to se musím rychle polepšit. Především ale musím uzdravit své nejen nohy. Bez těch to na ty výlety nevidím. Leda by mi přidělili vrtulník.

A o co bych, milé KOČKY, přišla, kdybych už nikam nešla? Třeba o tyto zážitky - Jedlová v zimě...


...u tohoto snímku byste mohly mít pocit, že už jste to někde viděly! ano, něco podobného má Jára Rbk na blogu a je to jistě z Jedlové! - protože...tam s mužem také chodí!28 komentářů:

 1. Jiřinko,také často vzpominam na doby našich delších procházek. Tak nějak se mě nedaří usnout, děkuji za krásnou zimní procházku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně jsem zase jednou někomu zpříjemnila noc! Jiřina z N.

   Vymazat
 2. Nádhera, Jiřinko!
  Moc ti přeji, aby sis tam zase vyšlápla! Ty to dáš! Věřím tomu!
  Hezkou neděli, pa Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, ráda bych, zázraky se občas dějí. Jiřina z N.

   Vymazat
 3. Jiřinko,to je nádhera!Neboj,nohy se spraví a jak začne teplo,tak ti to bude šlapat samo!Ty jsi bojovnice,Ty to dáš,zvládáš i jiné věci.Já jsem o tom přesvědčená!Přeju ti krásnou neděli.Marťa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marťo, začínám si místy připadat jako babičky, co si mazaly kolena opodeldokem, a vida, už došlo i na mne, ač mastička je jiná.Jestli se mám dožít plánovaných 99 let, spotřeba těch mastí bude asi velká!Ale oni důchodcům pořád přidávají, tak na to bude! hihi
   Jiřina z N.

   Vymazat
 4. Jiřinko, super fotky. Neboj zase vyšlápneš, jen třeba ubereš z délky trasy.
  Pohodovou neděli, Jiřinko !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, to jsi vystihla přesně, kde jsou ty doby, že jsme po Šumavě chodili denně kolem 23 km? Pak jsme tam jezdili na kole a nyní bych se šourala pěšky. Ale touhy tu pořád jsou!
   Zdravím a mávám! Jiřina z N.

   Vymazat
 5. Jiřinko,však ti to zase chodit bude.
  Nádherné zimní fotky.Takovou zimu jsem zažila jenom na vrcholcích Krkonoš,když jsem jezdili na běžky.
  Měj hezkou neděli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu, takové sněháky pamatuji jen právě ze Šumavy, pak od Praděda a na Jedlové. Krkonoše jsem zažila v zimě jen párkrát, když jsme jezdili do Slávie ve Špindlu.Ale já nelyžuji, jen předstírám běžkování a dělám lavory.
   Užij si další týden! Jiřina z N.

   Vymazat
 6. Jiřinko, to je krása, na takový výlet se hezky vzpomíná.
  Držím palce, aby Ti to zase chodilo a věřím, že to dáš.
  Měj pěknou neděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko, já také doufám a pevně věřím, že se to spraví a bude to dobré, mé plány na tom stavím, hihi. Jiřina z N.

   Vymazat
 7. Jiřinko, to je opravdu pořádná zima. Nádherné fotky, ráda jsem se s Tebou toulala Jedlovou z pohodí a tepla domova. :o)
  Měj fajn týden a ať Ti to brzy zase běhá, nebo alespoň šlape. :o) D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, prvně jsem tam byla na 1.máje někdy v r. 1971? a to byla rozhledna i budova vedle ruina. Kdežto nyní je tam hospoda a to se to nahoru utíká, když víš, že tě tam čeká dobrý obídek a piviště Ježek.
   Krásný týden ti přeji. Jiřina z N.

   Vymazat
 8. Jiřinko to jsou moc krásné fotografie. Ano. máš pravdu. pohled ze cesta na Malý Stožec...úchvatná podívaná. Chtěla jsem tam jet v sobotu, ale manželovi se nikam nechtělo, tak jsem vyrazila na Dymník..a domů se vrátila za tmy. Měj krásný zbytek neděle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se... Pohled z cesty ....ach ten mobil.... Jdu raději zapnout počítač.

   Vymazat
  2. Járo, ty víš, jaká je tam cesta z nádraží, případně ještě s odbočkou na hrad Tolštejn a pak nahoru na Jedlovou. Někdy se podaří slunečné počasí a jindy je zataženo. Ale mockrát jsme to v zimě šli právě takhle - ve sněhu.Mám i spoustu fotek podzimních, to mám v kopcích nejraději.Vím, že se tam spolu setkámě! Jiřina z N.

   Vymazat
 9. Tak to byla nádherná procházka, taková zima se mi líbí moc. Chodili jsme s manželem na různé výlety a výšlapy, ale v poslední době ho pořád bolí nohy, tak nikam chodit nechce. Někdy vyrážím sama, ale na delší výlety to samotného človíčka moc nebaví. Snad se zase všechno v dobré obrátí u nás i u tebe. Zdravím 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, chemky ti udělají v něčem dobře ( no, dobře ) a v něčem ti pokazí, co se dá. No a moje nohy o tom vědí své. Litovat se nehodlám, tak to beru, jak to je. Ale snad se vše spraví. Díky za návštěvu ...Jiřina z N.

   Vymazat
 10. Jiřinko, to je nádhera. Letos jsem zimu v takové kráse ještě neviděla. Moc ráda jsem se se podívala. Přeji ti krásné dny. Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás v Polabí ještě něco takového nebylo, ale asi na severu, na Jablonecku nebo Liberecku, ano?
   Přeji ti hezké zimní měsíce. Jiřina z N.

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 12. Nádherné fotky!!! Okamžitě bych brala na zarámování!
  Jířo hezky namaž nožky dej do tepla, aby zase pilně mohly chodit a Ty pro nás fotit ❄️👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Renátko, vykouzlila jsi úsměv na mé tváři, moc lidí mě nechválí, tak si to užívám. Jiřina z N.

   Vymazat
 13. Jiřinko, takováhle zima je krásná, hezky jsi ji zachytila! Přeju hlavně zdraví,Tobě i sobě :o) Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, my jsme chodívali na Jedlovou hlavně poslední sobotu v roce a jednou mě ukecali, abych šla, i když jsem měla teplotu a nebylo mi dobře, byl velký mráz.A? domů jsem se vrátila a nebylo mi nic, dodnes to nechápu. Jiřina z N.

   Vymazat
 14. Tak jsem se zase jednou, Jiřinko, pokochala. Hned bych vyrazila do lesa, mám to pár kroků. Ale i mně už dostihl ten současný moribundus, tak jsem ráda aspoň za koukání z okna a na tvé fotečky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarinko, tak ti přeji brzké uzdravení a žádné následky! Jiřina z N.
   Dnes jsem proležela s přestávkami na uvaření oběda den, zítra mě čeká Karlák - ale slíbil mi zeť, že mě pak doveze autem domů. Dcera se moc dobře vdala!!!

   Vymazat