neděle 3. července 2022

Žádná nuda

 Aby to tu nebyla žádná nuda a zachovala jsem prázdninovou atmosféru, našla jsem pro vás, milé KOČKY, fotky zase z jiného soudku. A že je ta neděle, podíváme se do kostelů. Totiž, jak už jsem před časem o tom psala, když jsme jely s Marcelkou, mojí kamarádkou, na zájezd do Francie, s ní konkrétně do Pikardie, povídal jí její francouzský zeťák, co tam budete dělat, tam nikdo nejezdí. Jak se hoch mýlil!

Zájezd měl název Pikardie - Ardeny, začínal ve Verdunu a to byla opravdu škola - tam by měli povinně a často jezdit všichni váleční štváči!Podívat se na fotky z 1.sv.války!

Města jako Laon, Amiens, Arras, Soissons, Saint Quentin, Beauvais, Bologne sur Mer, Calais, Saint Omer a další se nám líbila a těch památek, co jsme viděly! Jistě nikoho nepřekvapí, že jsme si prohlédly též katedrálu a další věhlasný kostel v Remeši. 

Co kdybych některé ty fotky tady vystavila, aby si mohla udělat představu o tamním kraji i leckterá z vás? Souhlasíte?
K pomníku bitvy u Kresčaku jsme dojeli 4.7. a okolo zrálo obilí:
Devět dní jsme poznávali katedrály, staré kostelíky, náměstíčka, hrady a zámky, Compiegne, pevnost v Sedanu, pluli po jeskynním jezeru na lodičkách a završili zájezd v Aachen ( Cáchy).

Tento hrad  Pierrefonds je z pohlednice, neb letecké snímky ještě neumím: kvůi němu jsem tam chtěla!!! a uvnitř jsem fotila snad všechno...


dlouhatánský hrad v Bouillonu:


Moc pěkné to tam bylo!Pak není divu, že bych nemohla říct, zda se mi víc líbí ve Francii nebo v Itálii.

8 komentářů:

 1. Jiřinko, nuda u tebe není nikdy, ale tohle je moc velká nádhera. Já když vidím gotické zdi, vždycky jsem bez dechu...
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helo a měli jsme super průvodce, který nám každý den sdělil dva fr.recepty. Zájezd, na jaký se nezapomíná. Pěknou neděli. Jiřina z N.

   Vymazat
 2. Jak se tak dívám, tak tak tam bylo hodně na co se dívat. A né že né.
  Díky za foto !
  Pěknou neděli !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, bylo to opravdu vydatné a hodně jsme viděli a samé perly, takové jejich Karlštejny a dokonce občas byl čas se posadit a něco dobrého si dát a jen tak koukat na lidi okolo, nebo vylézt v Arrasu na věž a dívat se shora na město.
   Krásný den ti přeji. Jiřina z N.

   Vymazat
 3. Lezarts

  Krásné detaily gotického umění. Kdo se umí dívat, vždy něco objeví co dokáže zaujmout☀️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Renátko, některé detaily jsem si mohla v klidu prohlédnout díky fotkám až doma. Posílám ti pozdravy. Jiřina z N.

   Vymazat
 4. Moc krásné fotografie ze zajímavých míst. Líbí se mi ty hrady. Jsou to krásné a dost velké a zajímavé stavby. Ta sochařská výzdoba je také úžasná. To se jen tak nevidí. Úžasné fotografie detailů. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Járo, v té oblasti byly ty kostely a katedrály opravdu hodně uvnitř zajímavé a sochy a všelijaké řezby i zvenku, tak jsem se snažila pofotit co nejvíce, kvalita nic moc, já zásadně fotím bez blesku ( ono se to tam uvnitř ani nesmí ).Ten orloj nebo jak to nazvat byl taky úžasný.
   A každém městě byl i kolotoč pro děti, k tomu franc.písničky, ráda jsem je chvíli pozorovala.
   Pěkné odpoledne Jiřina z N.

   Vymazat