neděle 27. listopadu 2022

Kde je podzimu konec

 Když jsme u těch návštěv Prahy, řekla bych, že v Praze je hezké jaro, ale také podzim, 

milé KOČKY,

 ( a mám i zimní povedené kousky! ).

Našla jsem pro vás trochu fotek - těch barevných, podzimních, podmanivých - ale venku už je nehledejte, jsou pryč.Trochu jsem paběrkovala na Bílé Hoře a zapomněla je dát na blog...tímto srdečně zdravím Alenku/Signoru. 

18 komentářů:

 1. Jiřinko, ano, po zářivém podzimu máme šedý, inverzní advent. Snad nastane změna. Alenka nám tady chybí, že...
  Přeji krásnou adventní neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helo, zdravím tě, jak padne 16tá hodina a setmí se, jsem z toho nervozní. Ale zas je čas na knížky, časopisy a snění, u pečení a ozobení? Pěknou neděli a jistě půjdeš ven s pejsíkem. Jiřina z N.

   Vymazat
 2. Jiřinko, to ještě bylo plno té barevnosti, kterou teď budeme dohánět znobením všeho možného, abychom zahnali tu šeď. Málo světla, krátký den, to vše nás více vyčerpává. Ještě že nejsme v místech, kde nastává polární noc. To bych asi nevylezla z postele. Přeji ti krásnou adventní neděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, to bys musela ulovit nějakého toho tuleně nebo vorvaně, abys měla co vařit, tam by mi z té tmy hráblo. Ale hvězdy jsou tam asi vidět líp.
   Moc tě zdravím!
   Jiřina z N.

   Vymazat
 3. No jo, podzim umí barvami hýřit. Ovšem teď je už ta druhá tvář - tj. konec listopadu a to už barvy vzaly za své a je víceméně šedivo. To tedy moc ráda nemám.
  Ale i tak měj pohodovou první adventní neděli, Jiřinko !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, také ti přeji pohodový adventní čas.
   Tento keř, co jsem nafotila, bych chtěla sehnat a zasadit před dům, aby tu byly nějaké barvy. Ale je to jedovaté a prý se hodně ,,rozlejzá,,.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 4. Ahoj Jiřinko, krásné fotky já mám toto období ráda,kdy jsou dlouhé večery mám čas na ruční práce,ale od konce února se už těším až budu pracovat na zahradě.Preji krásnou adventní neděli Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivetko, tobě také klid a pohodu, spousta žen se věnuje pletení, háčkování, drhání a vyšívání a to se mi líbí, i kdyžm já sama už tomu moc nedám.
   Před Vánocemi každý finišuje a pokud někdo tvoří dárky, má na to už jen omezený čas.
   Hlavně nic nedělat na Silvestra! Já jsem tu měla na návštěvě rodiče, a večer jsem sešívala nově upletený svetr a jelikož jsme popíjeli víno, přišívala jsem jeden rukáv 3x, než to bylo správně! to víš, ovíněná pletařka! Jiřina z N.

   Vymazat
 5. JIřinko, ten barevný a slunečný podzim, ten má fakt moc ráda, ale tuhle šedou a mlhavou hrůzu vážně nemusím. Ale měli bychom se radovat z každého dne, takže já se teda raduju 😂🤣

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, všude je něco, pod palmami u moře se občas objeví tsunami, na severu mají půl roku tmu, to my jsme na tom tady asi dobře?
   Pěkný večer! Jiřina z N.

   Vymazat
 6. Takovéto barvičky budou zase až za rok, naštěstí tu bude dřív se svými barvami jaro :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janinko a snad i nějaký ten sníh v zimě. Pa a užívej si adventní dny. Jiřina z N.

   Vymazat
 7. Teď už máme po barvách.Kdyby aspoň byl sníh.
  Jiřinko,hezký adventní večer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu, u nás je na některých místech barevno ještě na zemi, spadané listí, ale už to jsou jen žluté, zelené a hnědé barvy. Jiřina z N.

   Vymazat
 8. Lezarts

  Krásné ohnivé barvy které, ale nepálí😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Renátko, tento druh keře bývá koncem podzimu všude tak krásně zbarvený, letos jsem měla políčíno na jeden hodně rozrostlý v Březiněvsi, ale nakonec z toho nic nebylo. Tak příští rok?
   Jiřina z n.

   Vymazat
 9. Jiřinko na barvičky si holt budeme muset počkat.Šedivo,které teď všude je,snad brzy nahradí krásná bílá barva sněhu,pokud ovšem nějaký bude.Měj se dobře a opatruj se.Marťa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marťo, když napadne sníh a je umrzlo a slunečno a modré nebe, jsem nadšená. Hlavně mě to pak táhne do lesa. Budeme doufat v pěknou, ale krátkou zimu. Jiřina z N.

   Vymazat