neděle 7. července 2024

Tour de Prague

 Opičím se po názvu cyklistické super akce ve Francii - a není to jen tak.

Milé KOČKY, svátek byl v pátek a my jsme si s Lenkou, milou, mladou, štíhlou, příjemnou osůbkou domluvily v Praze setkání. Sešly jsme se, poznaly se, vyrazily na předem domluvenou trasu a dost míst z ní jsme i zvládly. Takže stručně - z Karlova náměstí se zastavením u mnoha známých kostelů, u Faustova domu a  porodnice na Karlov, po Nuselském mostě na Vyšehrad, seběhnout k Vltavě, pak tramvají ke Karlovým Lázním - cestou tři rotundy, další tramvají ke hradu a po procházce zahradami okolo Letohrádku královny Anny a Míčovny, obdivovat fontány, s výhledy na známá místa jsme se vydaly k Hanavskému pavilonu a skončily jsme - plánovaně - v Muzeu kávy, respektive v zahrádce zdejší kavárny. Poté jsme se dopravily na Florenc, abychom se přátelsky rozloučily a odebraly se ke svým domovům. Od rána jsme měly v nohách spoustu km.

Počasí k nám bylo laskavé, ani horko, ani zima, nepršelo a tak výlet proběhl k naší spokojenosti. Moc ráda si to jednou zopakuji, po Praze je míst, která lze vidět! 

Lenko, moc ti děkuji za milou společnost.Emauzy:


kostel Na Skalce:


zvonice u sv.Štěpána:


rotunda sv.Longina:


kostel na Karlově:
rotunda sv. Jiří na Vyšehradě:výhledy jako na starou stovku:


na kole po Francii nebo pěšky po Praze - vyjde to nastejno - lýtka bolí!

Co nepochopím - ve svátek, kdy je všude plno tuzemských i cizokrajných památekchtivých turistů - je mnohé z toho zavřené!

36 komentářů:

 1. Jirinko milá, krásné fotky z nádherných míst a velký respekt k délce trasy a Tvým i Lenčiným nožkám. Jestlipak jste jim dopřály masáž 😉 ?
  Jinak hádanka - když nemůžeš spát, kam se podíváš? A hned je líp👍
  Pěknou neděli plnou pohody a radosti s odpočinkem před náročným týdnem přeji a pozdravuji. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, ty do mne vidíš - dnes jsem puťka domácí a snažím se hrát na dobrou hospodyni. Po včerejším výletě ani nic jiného nezvládám. Pa a pozdravuji celou vaši posádku škuneru. Jiřina z N.

   Vymazat
 2. Jiřinko, moc pěkné fotky se ti povedly, některé by šly použít na krásné pohledy. A zvládly jste toho tedy hodně. Měj pohodovou neděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, tobě přeji odpočinek po prvním týdnu prázdnin a jistě se těšíš na další setkání s drobotinou. Jiřina z N.

   Vymazat
 3. Milé dámy, vy jste se tedy fakt nešetřily! To je tedy okruh! U kávy jsem si užila ty fotky...
  Jiřinko, přeji příjemnou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, to jsou ty snahy za málo peněz hodně muziky. hihi. Jiřina z N.

   Vymazat
 4. Jiřinko, to je tedy trasa!...a opravdu nádherné fotografie z úžasné Prahy. Navštívily jste plno krásných míst a že jsi super průvodkyně, to vím. Takováto setkání jsou opravdu perfektní a posilují vztahy nejen virtuální, ale vzniknou i ty osobní a to je na tom to krásné. Tak vám oběma přeji ještě mnoho krásných setkání a nožky ať po takových toulkách nebolí. Hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Járo, já jsem jela do Prahy raději v předstihu, abych nenarazila na problémy v dopravě a pak jsem se z Hl.n. vydala pěškobusem sama k Jindř.věži, na Václavák, přes Frant.zahradu a kolem Máje na Karlák a pak už s Lenkou na další procházku a večer jsem myslela, že nemám nohy.Nicméně to bylo skvělé setkání. Jiřina z N.

   Vymazat
  2. A já jsem si, Jiřinko, říkala - kde se vzali na popisované trase motýli Davida Černého na Národní.....teď už je mi to jasné. Jsi hrdinka, a veliká!!!! Pa Eva

   Vymazat
  3. Spíš jsem nezodpovědná osoba - utahala jsem se předem a s Lenkou už jsem šla jako mátoha ( nadneseně řečeno ). Jiřina z N.

   Vymazat
 5. To jste toho nachodily, viděly a nafotily)))
  Se zavřenými památkami ve sváteční den jsem se setkala už několikrát a taky mi to nejde na rozum.
  Hezkou neděli. Eva http://es-ideas.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, i tak jsme toho stihly docela dost a máme tedy na příště co ,,objevovat,, - a že nějaké příště bude, jsme si slíbily. Jiřina z N.

   Vymazat
 6. Ahoj Jiřinko,to byl krásně strávený den, hezké fotky moc ráda jsem se s vámi prošla Prahou.Preji krásný den Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivetko, byl to den moc povedený, hlavně nebylo horko a ani nepršelo. Rády jsme tě ,,vzaly sebou,,.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 7. Tak to byla tedy trasa !!! Že nohy bolí, je jasné, ale viděly jste krásu.
  Klidnou neděli, Jiřinko !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, místa známá a mockrát navštěvovaná a zase jsou tam momenty nové, překvapivé. Praha nezklame. Jiřina z N.

   Vymazat
 8. Jiřinko, já se budu červenat :-) Hezké setkání to bylo, probírám fotky, taky nějaké na blog dám. Jdu trénovat a těším se, že někdy tu tour zopakujeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, dík za pěkný den, hlavně, žes zvládla cestu domů po tom záběru v Praze.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 9. Jiřinko, moc krásná procházka a tvoje fotky jsou skvělé. Některé místa také znám. Měj hezké dny na cestování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško a to jsem už vymyslela jinou trasu, pro případ, že by Lenka chtěla na podzim, až bude barevné listí, přijet a vláčet se se mnou opět Prahou. Juch. Jiřina z N.

   Vymazat
 10. No panejo, to byla pořádná trasa. Slangem Tour de France je to doslova "královská etapa" :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petře, na trase jsme nemohly ke kostelu sv.Kateřiny a zahrady okolo ( bylo zavřeno ) to samé na Karlově - tam se pořád do kostela nějak nemohu podívat, a bylo by toho víc, ale den má jen 24 hodin a tak musíme doufat, že jindy uvidíme zase něco jiného.Mimochodem - u rotundy sc.Longina jsem si vzpomněla na tvůj příspěvek o ní na tvém blogu. Jiřina z N.

   Vymazat
 11. Lezarts
  Jiřinko za tuhle tu “tour” jsi si ušlapala zaslouženě, žlutý dres!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Renátko, díky za tvůj velmi vtipný komentář - tričko jsem si měla vzít žluté hned a bylo by to stylové.Měla jsem ale puntíkované. Jiřina z N.

   Vymazat
 12. Jiřinko, nedávno jsi psala, že se kvůli okolí díváš na Tour de France, takže sis udělala vlastní Tour de Praha 😂 Je fajn, že jsi měla příjemnou společnost a že bolely nohy, tomu se vůbec nedivím. Zdravím, pá 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, na Tour se dívám kvůli tomu, že z doprovodných vrtulníků lze vidět různé stavby, jako zámky a zahrady a kláštery a mnohdy i taková města, kde jsem byla a to se vždy pasu - jak je to krásné a pak v horách - to normálně neuvidíš. Jiřina z N.

   Vymazat
 13. Jiřinko, to jsi měla zapálená lýtka po tak dlouhé trase a měly jste také horské prémie? Fotky jsou pěkné. Zdraví Večernice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Večernice, na rozdíl od fr.Tour nám nikdo jídlo a pití nevozil během cesty a jen jsme si udělaly na Vyšehradě svačinku z doneseného a pak v kavárně na Letné jsme si zakafíčkovaly. Horskou prémii plánujeme na podzim, to asi vyrazíme i na Bílou Horu! Jiřina z N.

   Vymazat
 14. Jiřinko,t Ty jsi skvělá,takovou krásnou procházku jsi nám nabídla.Uf,ale dala zabrat 👍🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, což o to, dokud jdu a kochám se, povídáme, tak to je pohoda, ale pak doma - stejně jako kdysi v lázních, třeba Frantových, večer tanečky a pak nohy do lavoru se studenou vodou. hihi. Jiřina z N.

   Vymazat
 15. Moc pěkná procházka Prahou, krásné fotky 🤩

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko, měly jsme s Lenkou pěkné počasí. Jiřina z N.

   Vymazat
 16. Odpovědi
  1. Květuško, díky, jsi laskavá. Hrála jsem si na průvodkyni a Lenka neprotestovala - třeba si to jednou zopakujeme - po jiné trase. Jiřina z N.

   Vymazat
 17. Odpovědi
  1. Stáňo, v Praze to je na toulání po mnoho let. Jiřina z N.

   Vymazat