pátek 26. července 2019

Hodiny

Když Martička ( Vyzobaná slunečnice ) vyhlásila soutěž o hodinách, měla jsem jiné starosti, pár dní jsem strávila v útočišti - v překrásném bytě druhé babičky mých vnuček, v zajímavém koutě Prahy, aby mě po chemce nemusela vozit k nám a na ukončení této procedury zase jet pro mne a zpět.


Milé KOČKY:
( znáte tu hádanku, jak převézt přes řeku kozu, vlka a zelí? - tak něco podobného ).
Tudíž to bylo tak, že jsem u ní strávila necelé tři dny, starala se o mne a snažila se mi ty nevlídné dny zpestřit programem, kdy jsme prohlížely fotky jejího syna, tedy mého zetě v dětském věku, a svatebními fotkami a pod.
A nyní přicházím k tomu, co se týká Martičky:
všude po bytě měla ta osůbka zajímavé a docela staré hodiny, jak ve skříňce, stojací, bimbací, tak po nějaké babičce nástěnné a prostě mě moc zamrzelo, že s sebou nemám fotoaparát a že je nemohu pro vás a Martu vyfotit.
Bylo jich tam několik a jedny zajímavější než druhé.
Třeba to někdy zkusím napravit?
Já mám v bytě - myslím si - taky zajímavé časoměřiče, ale opravdu jsem v té chvíli nebyla schopna se zúčastnit, běhat po bytě s foťákem a ani jsem dosud nebyla schopna se tam, k Vyzobané slunečnici, podívat, jak to téma dopadlo.
Mějte se,
v tyto přehřáté dny, krásně.
( přiznám se bez mučení, že když jsem já kupovala kdysi hodiny nebo i jiné předměty do bytu, vždy jsem dávala přednost tvaru kruhu, že by to o mně něco vypovídalo??? )

6 komentářů:

 1. K Slunečnici nakouknu. Ze své zkušenosti vím, že u mě musí být v každém obytném kousku domu na dohled nějaké hodiny. Třeba budíček, ale taky kukačky, aby mi i do dálky daly vědět, kolik bije.
  Věřím, že to ofotíš a dáš na blog, hodiny jsou jako srdce domu, pro ženu hodně důležité. Už se těším :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Ahojky, milá Kitty, pokusím se, dodatečně, vyfotit hodiny u nás i u druhé babičky.
  Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
 3. Ono se z toho nestřílí, zda hodiny nafotíš teď nebo později. Vždycky to bude Tvůj příspěvek,na který se ráda podívám.
  Klidný den, Jiřinko!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
 4. Jiřinko, není žádný spěch a ani termín. Až budeš mít chuť, tak se přidáš. Uvědomila jsem si, že u nás je taky asi převaha kruhu. Drž se, myslím na tebe. Měj pohodovou sobotu.

  OdpovědětSmazat
 5. Jiřinko, až bude líp, tak nám třeba hodiny na fotíš. Opatruj se.

  OdpovědětSmazat
 6. [5]:Růženko, jen co se za pár dní vyzdravím, polepším se. Jiřina z N.
  ( my nejsme schopni vyhodit ani starý budík! )

  OdpovědětSmazat