pondělí 6. července 2020

Na Hvaru

Když jsem vzpomínala na pobyt na Brači, měla bych zavzpomínat i na Hvar.
Sice jsem fotky z něj dávala na blog už kdysi dávno, ale kdo by to hledal.
V průvodcích se říká, že je to chorvatský ostrov s vůní levandule a nejdelším slunečním svitem v této oblasti - přes 300 dní v roce!
Já jsem tam sice tak dlouho v kuse nebyla a dost mě to mrzí, protože bych to těch 300 dní
kdyby mi to někdo hradil ) hravě vydržela.
Aby ne. Sluníčko, teplo, čisté moře, vůně borovic a snad i té levandule,
pivko pro pány, zmrzlina pro všechny, a - pořád bylo co fotit.
Hbité ještěrky, líní turisté, ochotní prodavači všeho možného, pracovití rybáři, a jeden večer výlet do městečka Hvaru, kde kotvily drahé lodě bohatých spolu s rybářskými bárkami místních.
Pevnost na kopci osvětlená reflektory a směs vůní kávy, červeného vína a slaného vzduchu spolu s trochou rybiny se vryla do paměti.
Pojďte honem,
milé KOČKY,
podíváme se na to spolu:
první zastavení před vyplutím bylo ve Splitu.
Bydleli jsme v Jelse.


8 komentářů:

 1. A další porce té chorvatské nádhery - děkuji a mávám, Jiřinko! Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, byla jsem nakonec v Ch. 11x a skoro pokaždé jinde a už jsem to uzavřela, ale počátkm léta začnu mít pnutí a voláme si se sestrou Helenou a říkáme si, že by to zas něco chtělo!Teď jsem našla jeden zajímavý zájezd do Albánie a moc mě to láká. Protože jsem byla s mužem kdysi v Černé Hoře a líbilo se mi tam moc, riskla bych to.Jenže sestra se bojí koronaviru a tak zatím váhám.
   Fotek mám spousty, asi to znáš, že se těžko vybírá. Jiřina z N.

   Smazat
 2. Nedivím se, že bys na tak krásném místě vydržela 300 dní. R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Růženko, já se u moře nenudím, buď plavu, nebo si sednu pod strom a koukám na vlnky.Nebo chodím a fotím. Jsme asi stejné. Jiřina z N.

   Smazat
 3. Jiřinko,ty nás lákáš.A je to dobře,u tvých fotek se zasním a hned si vybavím,jak mě tam bylo krásně.Moře jsem milovala,také jsem se tam nenudila.Buď jsem plavala,nebo se courala po pláži,sbírala kamínky a mušličky a nebo si četla pod slunečníkem.Manžel ten se dokázal pořád pražit na slunci.Chtěla bych se tam někam ještě jednou podívat.
  Měj hezký večer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jituško, přesně mi mluvíš z duše. A vpodvečer jít do městečka na procházku a sednout si do kavárny 6 m od moře a jen tak sedět, koukat, vypnout.Jiřina z N.

   Smazat
 4. Jiřinko,opět nádhera!Děkuji a těším se na další fotečky.Moc tě zdravím a přeju hezký večer.Pa Marťa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marťo, jsem ráda, že moje fotky dělají někomu radost, že neleží někde v útrobách počítače jen tak. Jak říká můj manžel, který mě pustí na zájezd a pak : jako bych tam byl.Z Polska jsem dovezla za 9 dní 2.300 ks fotek! Jsem hrozná! Jiřina z N.

   Smazat