úterý 19. ledna 2021

Když Praha

 Když Praha, tak pokaždé jinak. Mám ale svá oblíbená místa, oblíbené trasy, to ne, že ne. Třeba v létě u Malostranské stanice metra vklouznu do zahrady Valdštejnské. Pořádně si ji užiju a pak se rozhodnu, kam dál, ve Valdštejnské jízdárně bývají lákavé výstavy ( viď, Jano ).

Milé KOČKY,

je tam krásně vždy, jestli se v té oblasti nacházím v létě nebo na podzim... líbí se mi tam pokaždé, ale ukáži rozdíl:
na podzim a v zimě se můžeme pohybovat nedaleko a je to také zajímavé: nebo ne? přes den či k večeru...to mě nikdy neomrzí.

nebo - jindy a jinak:a kdysi, to byl prezidentem ještě V. Havel, jsme byli s přáteli na koncertě v Jiřském klášteře, vraceli jsme se za tmy Nerudovkou, byla mlha a mělo to velké kouzlo. Šli jsme dolů ke Karlovu mostu, pak až k Národnímu divadlu a tlačily mě boty!20 komentářů:

 1. Jiřinko,vybrala jsi opravdu nádherné fotografie.Ráda jsem se s tebou Prahou prošla.
  Měj hezký den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jituško, to je takový vzorek. Pa a pozdravuj ptactvo na balkoně. Jiřina z N:

   Smazat
 2. To jsou krásné fotky ! Uplně mi bylo líto, že jsem v Praze už dlouho nebyla.
  Hezký den, Jiřinko!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, ono se ti to zase jednou povede, až zmizne covid.Jiřina z N.

   Smazat
 3. Jiřinko,to jsou tak nádherné fotky!Hrozně moc mi Praha chybí.Velmi ráda jsem se podívala a pokochala.U nás je Jiřinko krásně bílo,tolik sněhu dlouho nebylo.Přeju Ti moc krásný den.Pa Marťa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás byl mrazejk pár nocí a dnes už zase nad nulou, ráno pršelo. Jiřina z N.

   Smazat
 4. Překrásné fotografie a já Ti za tuto procházku Prahou moc děkuji. Moc krásné fotografie Jiřinko. Přeji Ti krásný den. U nás už zase chumelí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Járo, já se zas chodím díky tobě projít pod Dýmník. Pac Jiřina z N.

   Smazat
 5. Do Valdštejnské se chystám letos, protože by snad už měly být otevřené Ledeburská a Pálffyovská zahrada po rekonstrukci. Tak bych to chtěla vzít jedním vrzem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vendičko, taky to mám v plánu, pokud mi to bude ještě chodit, pa Jiřina z N.

   Smazat
 6. Jiřinko, krásné fotky z několika návštěv Prahy. 👍👍
  Do Valdštejnské zahrady jsem chodila s vnučkami, když ještě byly hodně malé. Bylo tam pro ně relativně bezpečno, i když Sára by byla schopná vyráchat se v jezírku. Cílem nebyla jen zahrada, ale pávi a sovy. Holky byly pokaždé nadšené. Párkrát jsme tam byli se všemi čtyřmi vnoučaty, ale to už s nám jezdil i muž. Uhlídat ten pytel blech bylo náročné.
  Krásné jsou i Vojanovy sady, které jsou blíž ke Kampě a kam tolik návštěvníků u nechodí.
  Měj hezký den 👍💓

  P.S. A děkuji za citron 😂🤣👍

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alenko, mít sebou víc dětí, to je náročné, já jednou vzala dvě půjčené holčiny a své dvě vnučky, ale už nebyly úplně malé, a hned jsem jim řekla, koukejte si mě hlídat, ať se vám neztratím!Tehdy, o Adventu, všude plno lidí a my poběhaly půl Prahy.
   Jiřina z N.

   Smazat
 7. Jiřinko, krásné fotografie. Procházka Prahou se mi moc líbila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Růženko, mám opravdu hodně fotek z mnoha návštěv v Praze, tak proč nepotěšit v dnešní době pár lidí.
   U nás dnes odpoledne spadlo asi 6 vloček sněhu na 1 km čtvereční! Jiřina z N.

   Smazat
 8. Jiřinko, v Praze je krásně skoro všude. Ovšem ty jarní fotky jsou úžasné, povzbuzující a motivující. Už se to jaro pomaličku blíží, těším se.
  Přeji hezké dny. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dášenko, každý den je trochu víc světla a dočkáme se jara, neboj. Jiřina z N.

   Smazat
 9. Krása, Jiřinko! Samá známá, milovaná místa.
  Zrovna včera jsem si říkali, že bych se jeli jen tak projít...
  Měj příjemný den, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, mám ráda jít pokaždé jinudy, ale mnohdy se mi stane, že na místě, kudy chodím často, zas objevím něco nového.A totéž v některých městech, kam se dostanu jen občas. Třeba J.Hradec a pod.Jiřina z N.

   Smazat
 10. Při poslední návštěvě Prahy jsem toužila po Valdštejnských zahradách, také jsem si je chtěla užít, ale jeli jsme se snachou a vnukem a pro Lukáška by tohle prý nebylo moc zajímavé a tak jsme jeli i na nějakou putovní výstavu voskových postav z amerických velkofilmů a seriálů. Tak jsem si vymohla alespoň Motýlí dům, kde se Lukášek i snacha velmi nudili, zatímco, já a Michal jsme si motýlky užívali. Znám trochu i Prahu bez lidí, když vlak od nás z Valašska přijel do Prahy chvíli po 7 hodině a Praha ještě spala. Nádhera. Tento vlak už zrušili. Moc ti děkuji za ty krásné fotky ze zahrad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marijo, moje vnučky se mnou chodí na jiná místa, než s druhou babičkou, která bydlí v Praze kousek od Televize. Já respektuji, že je zajímá i něco jiného, než co nabízím já, ale třeba plavba po Vltavě s jídlem na lodi, kam nás pozvala babička K., byla i pro mne fajn.Stejně tak jsme si, dvě babičky a dvě vnučky, užily pobyt několik dní v Pohádkové vesničce v domečku Pařez.A cestou tam i Veselý kopec, Betlém v Hlinsku, na zpáteční cestě Poličku a Litomyšl. Život je nádherný, že? Jiřina z N.

   Smazat