středa 5. května 2021

Jednou za deset let

Abych dostála své pověsti podivínky a snílka, napadlo mě sem dát fotky mé osoby a to od narození a dál vždy po deseti letech: to je na první pohled patrné, se sestrou:


a tady se sestrou a bráškou:se dvěma brášky na Pravčické bráně:


mezi 10 a dvaceti mám jen fotky, které nejdou příliš nafotit, ale ...


pak už, milé KOČKY,  nastaly události, při kterých to fičí...
jedu v r.1970 do Mělníka pro kočárek, je mi 22!


a tady, u Baltu, ten samý rok:


30 +


40 +a je tu: 50 +60 +

 


70 +              ( poslední léta letí stále rychleji )vaše:budete-li mi držet palce, třeba jednou přidám i 80 a devadesát. A jak mě to napadlo, ptáte se? Dnes v poledne pojedu k vnučce gratulovat k sedmnáctým narozeninám a tak se to nabízelo: 
17, 34, 51, 68, 85, 102...
Přemýšlela jsem, kolikrát tu sedmnáctku v životě vlastně můžeme oslavit...jak rychle život letí a jak my, lidé, vnímáme čas v mládí a jak v pokročilém věku. 

24 komentářů:

 1. Jiřinko, z roztomilé holčičky dáma se šarmem a elegancí!
  Fotka 80+ nebude jiná!
  Užij si vnučku a oslavu! Měj hezký den, Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, zatím žádné plastiky ani přešívání, leda tak sukni v pase, hihi, ani žádný fotošop, to považuji za sprosté slovo. A děkuji. Jiřina z N.
   ráno jsem upekla cukroví a už mám vše sbaleno....

   Smazat
 2. Jiřinko,krásné fotky.Jak jsou si fotky z dětství všechny podobné.Jak sedíš v trávě se sestrou,tak se na ni vidím já se svoji sestrou.Pořád ti to moc sluší a bude slušet i v 80.Jsou ženy,které nestárnou.
  Vnučce přeji krásných 17 a i další roky.
  Měj hezký den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jitu, taky jsme byly mladé a plné elánu, nu a nyní jsem ráda, že si pamatuji, co a jak mám dělat a kdy.Musím hlavně chodit a pamatovat si, jinak bude malér, hihi.
   Za ty fotky z mládí jsem moc ráda.Z nás, 6 dětí, už jsme na světě jen my tři starší, co jsou nahoře spolu na fotce, tři bráchové - ti nejmladší, už jsou s rodiči...tam někde.
   Jiřina z N.
   nějak bych to chtěla do těch 99 doklepat bez ztráty kytičky...

   Smazat
 3. Krásná životní rekapitulace, Jiřinko! ♥️

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Janinko, líbí se mi na jedné fotce ta čepice a svetr, co mi mamka upletla. Byla jsem od mala marnivá, asi. Jiřina z N.

   Smazat
 4. Krásná retrospektiva jedné Kočky😊👍. No a Kočka má 9 životů, tak věřím, že se můžeme dožít i 100 leté retrospektivy, Hezké oslavy☀️☀️

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za důvěru, já se tady vytahuju, ale nikdo neví, co bude.Tak třeba na mne Zubatá zapomene a až mi bude 99, chci vidět ten dort, na který by se vešlo tolik svíček!
   Jiřina z N.

   Smazat
 5. Jiřinko, milé ohlédnutí, z malého děvčátka vyrostla krásná slečna a ta se proměnila v krásnou dámu. Pořád Ti to moc sluší.
  Užij si oslavu s rodinou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Růženko, díky, já si nestěžuji, na to, že s tím obličejem nic nedělám, já lempl, to ujde.Děti se mne zatím moc nebojí.
   Už jsme zpátky, vnučka byla asi spokojená a moc se mi líbilo, že jsme s vnučkami a zeťem prohodili pár vět. Jen dcera byla v práci.
   Jiřina z N.

   Smazat
 6. Tak tento příspěvek se Ti fakt povedl. Roztomilá holčička se proměnila v půvabnou ženu.
  Kalyopky jsem taky nosila - měla jsem černé a bordové :-))))
  Užij si oslavu a zdravím vnučku a přeji ji všechno nejlepší !
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, děkuji ti, i za vnučku. Nejvíc mě vítala dvě morčata, neb jsem jim přinesla čerstvou travičku. A po návratu mě zas vítal manžel.Jiřina z N.

   Smazat
  2. Haničko, já jsem měla ty kalhoty bleděmodré a nosila jsem je moc ráda, to byl rok 1966 a to byla perfektní móda, že? Měla jsem oblečení sice málo, ale samé pěkné věci.
   Jiířina z N.

   Smazat
 7. Jiřinko, krásný fotografický časosběr. 👍💓👍
  Život nám opravdu utíká a já mám, pocit, že někdy i zrychluje.
  Tvé vnučce ke krásným narozeninám vše nej, nej, nej 🌹🌹🌹 a všem hezkou oslavu.
  Mně čekají v červenci čtvrté sedmnáctiny. 😃

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alenko, KOČKY jako jsi ty, slaví jen do 39 a od té doby už 39 po několikáté. V červnu nás čeká ještě jedna oslavenkyně - 15 let.Tu nemít, musíme si ji vymyslet!
   Dnes bylo moc hezky, ale silný vítr.
   Dostala jsem zase energii a jsem tomu ráda. Jiřina z N.

   Smazat
  2. Alenko, v červenci čekají mého muže druhé čtyřicetiny, to je nářez. Jiřina z N.

   Smazat
 8. Nevím proč se čas s přibývajícím věkem tolik zrychluje :-)?
  Jiřinko, ráda jsem prošla fotkami tvého dětství, dospívání i proměnou životními zkušenostmi. Vším si procházela s grácií a úsměvem na rtech, s půvabem a noblesou (viz fotky od moře s nonšalantním kloboukem!) a máš před sebou plno cestovatelských cílů. Tak ať se daří si je plnit, ať ti to šlape a fotí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alenko, děkuji a k tomu mě donutilo přemýšlení o sedmnáctinách vnučky.Letí to a to nám všem.
   Jednou jsem před lety četla někde na blogu: Dnes je první den konce mého života.
   Tak na to se nedá nic říct.
   aneb - snažím se, aby to nebyla nuda.............Jiřina z N.

   Smazat
 9. Teda teto Jiřinko super 👍 mám vás s Láďou strašně moc rád a těší mě,že máš takový pohled názor na svět a že si užíváš života i přes různé nemilé překvapení a překážky palec nahoru 😘 Tvůj synovec Míra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jestli mi letos někdo vyrazil dech, ta tos byl teď ty, Míro. Pozdravuji Šárku a Julinku. A taky tu tvoji miloušici japonskou. Jiřina z N.

   Smazat
 10. Straně rychle ten čas letí. Někdy je mi smutno, když takto prohlížím stará alba. Jiřinko, přeji ti i ta další výročí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marie, já jsem nedávno měla divný pocit: mladý asi tatínek vezl pěkný kočárek a v něm spinkalo malé dítě, asi je maminka vystrnadila z domu a já?!!! - jsem byla smutná, že už nemohu vozit žádné mimino, leda bych se dožila a některá vnučka moc dlouho neváhala?
   Ale své vnučky jsem si užila do sytosti, to jo.
   Jiřina z N.

   Smazat
 11. Jiřinko i mě se zdá,že všechno letí čím dál rychleji.Mě už je taky 50+ a když se podívám na svoje kluky,vlastně už dospělé muže,říkám si,to není možné.Moc ráda jsem se podívala na fotečky počínaje malou holčičkou až po krásnou,elegantní ženu.Jiřinko,přeju Tvoji vnučce vše nejlepší ke krásným narozeninám.Tobě přeju ještě spoustu cestovatelských zážitků.Marťa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marťo, děkuji ti moc za přání a tobě také přeji samé povedené a příjemné dny.
   Jiřina z N.

   Smazat