sobota 4. února 2023

Zvonice - díl třetí

 Zatím jsem dohledala ve fotkách těchto pár zvonic, ale je jisté, že jsme jich časem navštívili víc, jenže momentálně všechny nemohu v archívu najít, mám napilno s jinými úkoly, ono se z toho nestřílí, nedělám publikaci pro širokou veřejnost, ale spíš si vytvářím připomínku našich občasných výletů:

milé KOČKY:

dnes si připomeneme zvonici v Želenici


Neprobylicích:


Kvílicích:


o kousek dále v Tuřanech: v Řisutech :a Přelíci, pokračujeme do Rakovníkata je spolu s Loučnou Horou moje oblíbená!v Rakovníku se nachází opravdu krásná zvonice u náměstí a jedna na hřbitově, 

také jedna, ale zděná, na nás čeká v Olešné: 


Zbývá dodat, že ke každému tomu místu mám fotek hodně, ( některá místa jsme navštívili opakovaně a pokaždé v jiné sestavě) ale není možné to sem vše připnout a tak jsem se omezila jen na jednu fotku ke každé zvonici a někde jsem zatím ty fotky ani nedohledala. Pokud se vám na výletě líbilo, zvu vás k návštěvě blogu i jindy.

24 komentářů:

 1. Jiřinko,opět jsi mě potěšila.Jsou nádherné.Včera jsem hledala na mapě tři a jsou v dobrém dosahu.Tady píšeš o Rakovníku a to je už dál.Zrovna tam bych se hodně ráda podívala.
  Musíme se pouštět dál,nebo budeme navštěvovat už navštěvované.
  Ať ti týden rychle uteče a jsi tu zase mezi námi.O víkendu jsou nějaké plány a tak nevím,zda se na blog dostanu.
  Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, na Rakovnicku je jich několik a jsou oblasti, kde zas zvonice nemají, jen taková malá klinkátka.
   Tak pěkné výlety. Jiřina z N.

   Vymazat
 2. Moc se mi to líbilo, Jiřinko! Člověk občas nějakou vidím, ale jsem překvapená, kolik jich vlastně je, když je tady takhle narovnáš za sebou.
  Měj příjemnou sobotu, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helo, znáš to, člověk se na něco upne a pak...snažím se je navštívit pokud možno všechny, hihi...jako ty stavby Santiniho, to byl tehdy, před lety, opravdový maraton. Až bude čas, ještě nějaké přidám.
   Pohodový víkend! Jiřina z N.

   Vymazat
 3. Moc pěkné. To je výhoda auta, že se zastaví tam, kde je něco zajímavého. Ty dřevěné zvonice mají stále své kouzlo. Zdravím a přeji hezký víkend, i když u nás to pořádně fouká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, o pár let zpátky jsme dělávali výlety pro více lidí výhradně vlakem a taky to šlo, třeba z Plavů na Spálov a do Železného Brodu a nebo ze Semil přes Kozákov někam k vlaku.Jenže už bych to nedala ani já, ani známí. Co jsme toho stíhali za jeden den!
   Posílám pozdravy Jiřina z N.

   Vymazat
 4. Ahoj Jiřinko, vůbec jsem neměla tušení, že je u nás tolik zvonic až budem plánovat výlet určitě nějakou zvonici navštívíme stačí kouknout k tobě na blog a vybrat.Moc zdravím Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivetko, to byl účel, aby si lidičky mohli s předstihem udělat plán na dovču nebo se jen tak podívat, co tu leckde máme. Pa Jiřina z N.

   Vymazat
 5. Tak jsem shlédla zase další várku. Pro mne na živo je nejbližší zvonice v Rtyni v Podkrkonoší .
  Klidný víkend, Jiřinko !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, tam u vás je také zvonice, kterou jsem fotila a zapomněla jsem na ni v tomto ,,seriálku,,. Vidíš, díky tobě jsem si to teď uvědomila. Jiřina z N.

   Vymazat
 6. Jiřinkooo, další várky nádhery! Ty staré dřevěné stavby mají svoje charisma a jakousi skrytou nádheru! ☺ Moc ráda chodím s Tebou na výlety... ☺ Krásný víkend přeji, Peťka ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peťo, o některých vím už dlouho a stále se tam nemohu dostat, ale jejich čas jistě přijde. Mám se nač těšit. Měj se moc hezky. Jiřina z N.

   Vymazat
 7. Jiřinko to je nádhera! Nejvíc se mi líbí ta v Neprobylicích i když zajímavé a krásné jsou všechny. Přeji ti krásnou sobotu i neděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, to byly asi první, které jsme navštívili, kdysi a pak jsem tam vodila další lidi, své příbuzné a známé, časté zastavení při výletu někam jinam.(Želenice, Neprobylice a Kvílice + Třebíz a Panenský Týnec).
   Jiřina z N.

   Vymazat
 8. Jiřinko, vybrat nejhezčí z těch krásných snad ani nejde. Každá z těch zvonic má svoje kouzlo. Přeji pěknou neděli, zdravím 😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, líbí se mi, jak dokázali kdysi tomu účelu přizpůsobit materiál.Lidi byli šikovní, což?
   Hezký večer Jiřina z N.

   Vymazat
 9. Jiřinko,opět nádhera.Krásné pokoukáníčko.U nás hrozně fučí a je pořádná zima.Takhle z tepla domova,s hrnkem čaje se mi s Tebou táák krásně cestuje.Hezký večer.Marťa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marťo, mně s tebou také. Pa a užij si víkend. Jiřina z N.

   Vymazat
 10. Jiřinko, chválím, a ty víš proč. Minule jsem se zlobila, že jsi tu naší nedala :-)) Přeji ti krásné dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však jsem to pak a ráda napravila. Ještě tam mám něco schovaného na příště.
   Jiřina z N.

   Vymazat
 11. Jiřinko, další část úžasných zvonic. Jsem překvapená, kolik jich u nás je. Máš je báječně zdokumentované.
  Měj hezké dny. 🍀💓

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko a to nejsou všechny, pomalu by stálo za to některé znova navštívit a pořádně je znova nafotit, hihi. Jiřina z N.

   Vymazat
 12. Jiřinko, krásné zvonice, taky je mám ráda. Měj se dobře, Lenka.
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, máš ráda vše staré a tudíž i mne! jupí. Lenko, měj se hezky. Jiřina z N.

   Vymazat